Design Thinking przykłady

Design Thinking jest metodą zyskującą sobie coraz większa popularność. Polega ona na tworzeniu bardzo innowacyjnych produktów oraz usług, które opierają się na głębokim zrozumieniu pojawiających się podczas całego procesu problemów.

zdjęcie - (the_title())

 

Design Thinking jest metodą zyskującą sobie coraz większa popularność. Polega ona na tworzeniu bardzo innowacyjnych produktów oraz usług, które opierają się na głębokim zrozumieniu pojawiających się podczas całego procesu problemów. Powstałe w wyniku Design Thinking rozwiązania muszą być przede wszystkim:
- pożądane przez wszystkich użytkowników powstającego projektu
- wykonalne pod względem technologicznym
- uzasadnione z ekonomicznych pobudek.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

Design Thinking jest procesem niezwykle usystematyzowanym. Zawsze pierwszym krokiem jest zbudowanie silnego i bardzo kompetentnego zespołu. Ważne jest, aby poszczególni członkowie zespołu byli specjalistami w zupełnie innych dziedzinach - dzięki temu zespół będzie miał większe kompetencje w rozwiązywaniu wszystkich zaistniałych i powstałych w czasie projektowania problemów. Zawsze warto, aby w zespole był inżynier, socjolog, technolog oraz specjalista od projektowania oraz marketingu. Design Thinking jest metodą niezwykle uniwersalną, dlatego też przykładów zastosowania tej metody jest naprawdę wiele, w każdej dziedzinie gospodarki. Design Thinking stosowane może myć zawsze tam, gdzie pojawiają się problemy, które nie mają jednego i bardzo oczywistego rozwiązania. Oto kilka przykładowych problemów, w których idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie metodologii Design Thinking:
- transport ludzi pracujących w kopalni w jej wnętrzach, przy zachowaniu odpowiedniego poziomy bezpieczeństwa, ale i właściwego tempa pracy
- jak poprawić skuteczność działania każdego odkurzacza
- jak skonstruować wózek dla dziecka, z którego korzystać mogliby rodzice regularnie uprawiający jakąś dyscyplinę sportową
- i wiele innych przykładów, które są dość trudne w szybkim rozwiązaniu, które dodatkowo wymagają od zespołu zintegrowanego podejścia, łączącego w sobie kompetencje w wielu dziedzinach.

Niezależnie od zaistniałego problemu, Design Thinking zawsze przechodzi przez następujące etapy:
- empatyzację
- definiowanie problemu
- generowanie pomysłów
- budowanie prototypów w oparciu o powstałe pomysły
- testowanie prototypów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.