Dlaczego action learning jest skuteczny?

Obecnie coraz większa popularnością cieszy się metoda nauczania zwana action learning. Różni się ona w istotny sposób od tradycyjnych metod nauczania, które to koncentrują się głownie na prezentacji zdobytej.

16 maja 2019
zdjęcie - Dlaczego action learning jest skuteczny?

 Dlaczego action learning jest skuteczny?

Obecnie coraz większa popularnością cieszy się metoda nauczania zwana action learning. Różni się ona w istotny sposób od tradycyjnych metod nauczania, które to koncentrują się głownie na prezentacji zdobytej. Metoda ta wiąże się z egzystencjalizmem, socjologią, grupowym nauczaniem oraz psychologią rozwoju człowieka. Niezwykle istotną rolę odgrywają action learning szkolenia.

Czemu action learning jest skuteczny?

Twórcą metody action learning jest znany, już nieżyjący profesor Reginald Revans. To on po raz pierwszy zastosował ją w latach czterdziestych dwudziestego wieku tę metodę. Profesor ten był on mocno związany z brytyjskim przemysłem i służbą zdrowia, bowiem pracował tam przez długi czas. i Wówczas to doszedł do wniosku, że dotychczas stosowane konwencjonalne metody nauczania nie zawsze są skuteczne. W taki sposób powstała nieco inna od pozostałych metoda nauczania zwana action learning.

Czemu action learning jest skuteczny?

Wiele osób często zadaje sobie pytanie czemu action learning jest skuteczny? Otóż metoda nauczania action learning jest procesem edukacyjnym podczas którego zainteresowane osoby dogłębnie analizują swoje zachowanie i pracują nad jego ewentualną poprawą. Metoda action learning jest polecana jest przede wszystkim osobom dorosłym. Umożliwia ona głęboką refleksję oraz analizę poszczególnych działań i zachowań. O tym, że cieszy się ona dużą popularnością i jest skuteczna decydują istotne czynniki takie jak:

  • poszczególni członkowie zespołu w czasie spotkań pracują tylko i wyłącznie nad realnymi problemami
  • każda osoba w prezentuje odmienne podejście do danego tematu
  • uczestnicy są zobowiązani do wdrażania w życie przyjętych w czasie spotkań rozwiązań
  • uczestnicy są zaangażowani i biorą aktywny udział w grupowym uczeniu się.

Spotkania odbywają się regularnie i co więcej zawsze towarzyszy im moderator, który dba o przebieg całego procesu. Mając na uwadze zapewnienie właściwej dynamiki pracy zespoły nie są zbyt duże, bowiem liczą od sześciu do ośmiu osób.

Organizowane spotkania polegają na tym, że każdy uczestnik ma zawsze określony czas na wypowiedź, która trwa pół godziny. Czas ten może zostać wykorzystany przez niego w dowolny, różnorodny sposób. Może on wówczas podzielić się swoim doświadczeniem z członkami grupy, głośno myśleć o tym, co chce zrobić czy też wystąpić z prośbą o radę innych osób.

Osoby uczące się za pomocą tej nietypowej metody są motywowani do uzupełniania swej wiedzy poprzez kierowanie do innych osób istotnych pytań. W tym celu twórca tej metodysformułował cztery podstawowe pytania takie jak: co? gdzie?, kto?,  kiedy?

Action learning szkolenia – jakie są główne cele szkolenia pracowników?

Obecnie wiele firm zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń w zakresie tej metody nauczania. Action learning szkoleniaprzeznaczone są głównie dla coachów oraz dla tych osób, które są zainteresowane koordynowaniem programów rozwoju poszczególnych liderów.
Cele szkolenia pracowników są bardzo rozległe i są one bardzo przydatne w wielu firmach. W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy szkolenia mogą poznać zasady tej metody. Po ukończeniu szkoleniu uczestnicy potrafią:

  • sprawnie rozwiązywać ważne i często złożone problemy
  • rozwijać swoje umiejętność pracy zespołowej
  • rozwijać swoje kompetencje komunikacyjne oraz kierownicze

Action learning szkolenia rozwijają poszczególne zespoły pracownicze, stymulują dynamikę grupy oraz wpływają korzystnie na zmianę organizacyjną w przedsiębiorstwie.

Coaching zbiór narzędzi wspierania rozwoju

Wszystkie narzędzia wspierania rozwoju zostały stworzone na podstawie wiedzy psychologicznej, zarządczej oraz poszczególnych osiągnięć metodologii badań.
Coaching zbiór narzędzi wspierania rozwoju jest uporządkowany według kryterium celu ich zastosowania i odnosi się do ważnych aspektów procesu coachingu.

Coaching zbiór narzędzi wspierania rozwoju zawiera istotne materiały rozwijające kreatywność, wspierające tworzenie wspólnych celów, służące monitorowaniu i ewaluacji procesu oraz służące badaniu potrzeb. Ponadto pomagają one budować pozytywne relacje, wspomagają kształtowanie formy pracy z klientem, wzbudzają pogłębioną refleksję orz znacznie ułatwiają pracę nad wartościami oraz motywacją poszczególnych jednostek.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.