Dlaczego action learning jest skuteczny?

Obecnie coraz większa popularnością cieszy się metoda nauczania zwana action learning. Różni się ona w istotny sposób od tradycyjnych metod nauczania, które to koncentrują się głownie na prezentacji zdobytej.

zdjęcie - (the_title())

 
Dlaczego action learning jest skuteczny?

Obecnie coraz większa popularnością cieszy się metoda nauczania zwana action learning. Różni się ona w istotny sposób od tradycyjnych metod nauczania, które to koncentrują się głownie na prezentacji zdobytej. Metoda ta wiąże się z egzystencjalizmem, socjologią, grupowym nauczaniem oraz psychologią rozwoju człowieka. Niezwykle istotną rolę odgrywają action learning szkolenia.

Czemu action learning jest skuteczny?

Twórcą metody action learning jest znany, już nieżyjący profesor Reginald Revans. To on po raz pierwszy zastosował ją w latach czterdziestych dwudziestego wieku tę metodę. Profesor ten był on mocno związany z brytyjskim przemysłem i służbą zdrowia, bowiem pracował tam przez długi czas. i Wówczas to doszedł do wniosku, że dotychczas stosowane konwencjonalne metody nauczania nie zawsze są skuteczne. W taki sposób powstała nieco inna od pozostałych metoda nauczania zwana action learning.

Czemu action learning jest skuteczny?

Wiele osób często zadaje sobie pytanie czemu action learning jest skuteczny? Otóż metoda nauczania action learning jest procesem edukacyjnym podczas którego zainteresowane osoby dogłębnie analizują swoje zachowanie i pracują nad jego ewentualną poprawą. Metoda action learning jest polecana jest przede wszystkim osobom dorosłym. Umożliwia ona głęboką refleksję oraz analizę poszczególnych działań i zachowań. O tym, że cieszy się ona dużą popularnością i jest skuteczna decydują istotne czynniki takie jak:

  • poszczególni członkowie zespołu w czasie spotkań pracują tylko i wyłącznie nad realnymi problemami
  • każda osoba w prezentuje odmienne podejście do danego tematu
  • uczestnicy są zobowiązani do wdrażania w życie przyjętych w czasie spotkań rozwiązań
  • uczestnicy są zaangażowani i biorą aktywny udział w grupowym uczeniu się.

Spotkania odbywają się regularnie i co więcej zawsze towarzyszy im moderator, który dba o przebieg całego procesu. Mając na uwadze zapewnienie właściwej dynamiki pracy zespoły nie są zbyt duże, bowiem liczą od sześciu do ośmiu osób.

Organizowane spotkania polegają na tym, że każdy uczestnik ma zawsze określony czas na wypowiedź, która trwa pół godziny. Czas ten może zostać wykorzystany przez niego w dowolny, różnorodny sposób. Może on wówczas podzielić się swoim doświadczeniem z członkami grupy, głośno myśleć o tym, co chce zrobić czy też wystąpić z prośbą o radę innych osób.

Osoby uczące się za pomocą tej nietypowej metody są motywowani do uzupełniania swej wiedzy poprzez kierowanie do innych osób istotnych pytań. W tym celu twórca tej metodysformułował cztery podstawowe pytania takie jak: co? gdzie?, kto?,  kiedy?

Action learning szkolenia – jakie są główne cele szkolenia pracowników?

Obecnie wiele firm zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń w zakresie tej metody nauczania. Action learning szkoleniaprzeznaczone są głównie dla coachów oraz dla tych osób, które są zainteresowane koordynowaniem programów rozwoju poszczególnych liderów.
Cele szkolenia pracowników są bardzo rozległe i są one bardzo przydatne w wielu firmach. W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy szkolenia mogą poznać zasady tej metody. Po ukończeniu szkoleniu uczestnicy potrafią:

  • sprawnie rozwiązywać ważne i często złożone problemy
  • rozwijać swoje umiejętność pracy zespołowej
  • rozwijać swoje kompetencje komunikacyjne oraz kierownicze

Action learning szkolenia rozwijają poszczególne zespoły pracownicze, stymulują dynamikę grupy oraz wpływają korzystnie na zmianę organizacyjną w przedsiębiorstwie.

Coaching zbiór narzędzi wspierania rozwoju

Wszystkie narzędzia wspierania rozwoju zostały stworzone na podstawie wiedzy psychologicznej, zarządczej oraz poszczególnych osiągnięć metodologii badań.
Coaching zbiór narzędzi wspierania rozwoju jest uporządkowany według kryterium celu ich zastosowania i odnosi się do ważnych aspektów procesu coachingu.

Coaching zbiór narzędzi wspierania rozwoju zawiera istotne materiały rozwijające kreatywność, wspierające tworzenie wspólnych celów, służące monitorowaniu i ewaluacji procesu oraz służące badaniu potrzeb. Ponadto pomagają one budować pozytywne relacje, wspomagają kształtowanie formy pracy z klientem, wzbudzają pogłębioną refleksję orz znacznie ułatwiają pracę nad wartościami oraz motywacją poszczególnych jednostek.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.