Dopięte na ostatni guzik

Wiele firm otrzymuje kompleksowe zlecenia, które przekształcają się w projekty zarządzane przez lidera. Obejmują one usługi z dziedziny kilku działów, dlatego też ważne jest, aby wybrać odpowiednie osoby do grupy odpowiedzialnej za wykonanie takiego zlecenia

Gamma - Dopięte na ostatni guzik

   

  Wiele firm otrzymuje kompleksowe zlecenia, które przekształcają się w projekty zarządzane przez lidera. Obejmują one usługi z dziedziny kilku działów, dlatego też ważne jest, aby wybrać odpowiednie osoby do grupy odpowiedzialnej za wykonanie takiego zlecenia. Dzięki temu zyskuje się niepowtarzalną, wielopoziomową perspektywę. Jednak nie tylko wyjątkowość członków zespołu ma znaczenie, liczy się przede wszystkim właściwe rozplanowanie zadań i podział obowiązków gwarantujący terminowe oddanie ukończone zlecenie w ręce klienta.

  Projekt projektowi nierówny

  Osoby, które uczestniczyły w kilku złożonych projektach wiedzą, że różnią się one w zależności od tego, jakie zostanie na nie przeznaczony budżet, skalę, w jakiej mają zostać zrealizowane, a także jakie zostaną ustalone priorytety. Dlatego też osoba odpowiedzialna za wykonanie zadania powinna posiadać podstawową wiedzę obejmującą zarządzanie projektami. To kluczowa umiejętność niezbędna do sprawnego prowadzenia zespołu pracowniczego, bez której trudno sobie wyobrazić sprawne ukończenie postawionego zadania.

  Zdobyć ją można podczas agile szkolenia, szkolenia scrum.

  Jednak sam pakiet sztywnych reguł, które sprawdzają się w pewnych przypadkach, a szkodzą powodzeniu przedsięwzięcia w innych, nie wystarczy. Ważna jest równie pewna elastyczność i umiejętność dostosowania projektu do zmieniających się warunków. Wielokrotnie zdarza się, że z początkowych ustaleń nie pozostaje praktycznie żadne w trakcie realizowania zlecenia. Klient często wprowadza korekty, podobnie dzieje się, kiedy napływają nowe informacje z innych działów współpracujących z zespołem.

  Trzeba wiedzieć, co należy zmienić, co poprawić, a czego się trzymać i jakie będzie to miało to skutek na ostateczny rezultat. Czasem może się okazać, że wprowadzenie korekty nie jest potrzebne mimo nalegań klienta. W takiej sytuacji powinno się wiedzieć, dlaczego ważne pozostawienie sprawy tak, jak jest i rzeczowe wytłumaczenie swojego stanowiska.

  Szkolenia z zakresu zarządzania projektami (tzw. agile project management szkolenie) uczą właśnie tych wszystkich rzeczy na teoretycznych i praktycznych przykładach. Z włączeniem odkrywania realistycznych przypadków z życia wziętych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.