Efektywność w pracy

Efektywność – to słowo dzisiaj jest z nami praktycznie cały czas i nie odstępuje nas ani o krok. Efektywność bowiem liczy się wszędzie, w każdym aspekcie życia – w prowadzeniu domu, w życiu, w firmie.

zdjęcie - (the_title())

 
Efektywność w pracy

Efektywność - to słowo dzisiaj jest z nami praktycznie cały czas i nie odstępuje nas ani o krok. Efektywność bowiem liczy się wszędzie, w każdym aspekcie życia - w prowadzeniu domu, w życiu, w firmie. No właśnie - efektywność w firmie oznacza w praktyce wyższe zarobki firmy i lepszą jej pozycję. Pytanie jednak pozostaje, jak podwyższyć efektywność w przedsiębiorstwie?

Efektywność maszyn i urządzeń

Zanim jednak przejdziemy do bardziej oczywistej sprawy, a mianowicie do efektywności pracowników, warto wspomnieć krótko o efektywności maszyn i urządzeń oraz wszelakich systemów w firmie. Pamiętajmy, że jeśli nie zadbamy o dobre oprogramowanie, odpowiedniej jakości maszyny itp. to niestety nie mamy co liczyć na efektywność w naszej firmie. Wczujmy się przecież na chwilę w rolę szeregowych pracowników - czy chciałoby nam się pracować dobrze na starym sprzęcie? Oczywiście, że nie! Czy nowsze maszyny stawiają przede wszystkim na jakość i szybkość pracy? Oczywiście, że tak! Podsumowując tę część - warto naprawdę pamiętać o odpowiednim dbaniu o sprzęt i o maszyny.

Efektywność pracowników

Teraz przejdźmy do następnego zagadnienia, a mianowicie tego, w jaki sposób można zwiększyć efektywność samych pracowników. Otóż można to zrobić na kilka sposobów

 1. Wzrost kompetencji
  Przede wszystkim praca naszego pracownika, czy też nas samych, będzie bardziej efektywna, jeśli będziemy dużo wiedzieć na temat danej pracy. Przykładowo dajmy na to, że pracownik pracuje w Excel-u. Ma on już jakąś podstawową wiedzę z tego zakresu, niemniej jednak chciałby poszerzyć zakres swojej wiedzy. Wysyłamy go na kurs i nagle okazuje się, że dzięki poznanym technikom pracy, pracuje on szybciej i lepiej!
 2. Motywacja
  Pracownik musi mieć jakąś motywację do wykonywania świetnie swojego zadania. Co to będzie Na takie pytanie naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Czasem motywacją będzie obietnica urlopu albo awans, innym zaś razem motywacją jest już strach przed konsekwencjami.
 3. Przyjemność z wykonywanej pracy, poczucie celu
  To bardzo ważna sprawa. Badania bowiem jednoznacznie wskazują na to, że coraz więcej osób podczas szukania dla siebie najlepszego stanowiska, bierze pod uwagę właśnie to, czy ich praca będzie cokolwiek znaczyła, czy na pewno nie będą tylko trybikami w machinie korporacyjnej. Warto zatem zapewnić jakoś pracownikom pewne poczucie celu, udowodnić im jakoś to, że to co dzisiaj zrobili ma naprawdę sens, docenić ich. W innym wypadku szybko niestety może rozwinąć się rutyna albo wypalenie zawodowe, co niestety na efektywności akurat skrajnie fatalnie się odbije.
 4. Mentoring
  Na koniec właśnie warto jeszcze powiedzieć, że generalnie rzecz ujmując praca jest bardziej efektywna, jeśli pracownicy mają nad sobą jakąś osobę, której mogą naprawdę zaufać, kto im pomoże i wskaże drogę. Dlatego, aby poprawić efektywność pracy, można zainwestować w szkolenie z mentoringu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, komu jak doradzić, jakie problemy osobiste przeszkadzają danej osobie w pracy itp.

Szkolenia z efektywności w firmie

Te wszystkie powyższe pomysły wydają si być naprawdę świetne i takie też są, niemniej jednak wprowadzenie ich w życie wcale już nie jest takie bardzo proste jakby to się wydawało. Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytania... Czy samodzielnie umiemy tak nauczyć pracowników, aby polepszyć ich kompetencję? Czy wiemy, co zmotywuje danego pracownika? Czy będzie to wizja urlopu w dogodnym terminie, czy może bonusy w postaci karty fitness albo prywatnej opieki lekarskiej a może w ogóle zmotywuje go pokonanie rywala? Jak nadać pracownikami sens pracy?

Jak stać się dobrym mentorem?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

No właśnie - na te i na wiele innych pytań odpowiedź jest prosta - musimy iść na naprawdę jakieś całkiem dobre szkolenie z tego właśnie zakresu. Obejmować ono często także jeszcze powinno przeróżne techniki sprzedaży, negocjacji. Generalnie jeśli nie wiemy do końca, jakie szkolenie przyniosłoby najszybciej efekty i z czym mamy naprawdę problemy, to warto naprawdę wyjaśnij firmowy problem organizatorowi szkoleń, a oni często już sami podpowiedzą, co będzie najlepsze

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.