Gdzie zdobyć wiedzę z konkretnych ról zespołu scrumowego?

Zespół scrum to całkiem ciekawa jednostka nawet w świecie zarządzania. Wyróżnia się zdecydowanie pośród jakichkolwiek innych zespołów, z jakimi mamy do czynienia w szeroko pojętym biznesie. Czym dokładnie się tak wyróżnia?

zdjęcie - (the_title())


Gdzie zdobyć wiedzę z konkretnych ról zespołu scrumowego?

Zespół scrum to całkiem ciekawa jednostka nawet w świecie zarządzania. Wyróżnia się zdecydowanie pośród jakichkolwiek innych zespołów, z jakimi mamy do czynienia w szeroko pojętym biznesie. Czym dokładnie się tak wyróżnia?

Gdzie zdobyć dokładniejszą wiedzę na temat tego, jak działa taki zespół scrumowy? W tym celu idealnie wręcz sprawdzą się szkolenia scrum product owner, szkolenia scrum master oraz generalnie szkolenia scrum.

Zespół scrum - bardzo specyficzna jednostka

Przede wszystkim warto wiedzieć, czym w zasadzie takim wyjątkowym wyróżnia się zespół scrumowy. Otóż zasadniczo tym, że tutaj nie ma klasycznego lidera i jego podwładnych. Wyróżniamy natomiast trzy główne role w tym zespole.

Product owner to stanowisko najbliżej lidera, jednak nim nie będące. Zasadniczo bowiem product owner to osoba zajmująca się kontaktami z klientem, sprawdzająca na bieżąco, czy cel pracy albo poszczególne zadania nie powinny zostać zmienione, zarządzająca całą organizacją, sposobem rozdzielania zadań itp. Z kolei scrum master to osoba, która nadzoruje te wszystkie procesy pod kątem zastosowania metodyki scrum z zarządzania zwinnego czyli agile.

Trzecia rola zaś to zespół deweloperski. Co ważne - to nie są zwykli pracownicy, którzy tylko spełniają wolę swoich szefów. To wykwalifikowani specjaliści w tym, w czym się zajmują. W związku z tym wiele czynności wykonują w pełni samodzielnie.

Pozornie wydawałoby się, że taki zespół nie będzie miał w ogóle szans funkcjonowania. Niemniej tak zupełnie nie jest. Trzeba bowiem podkreślić, że zespoły scrum uważa się powszechnie za coraz lepszą formę zarządzania.

Gdzie zdobyć wiedzę z ról zespołu scrumowego?

Zespół scrum na pewno nie jest taki łatwy do zorganizowania. Skąd zdobyć większą wiedzę o tym, jak w zasadzie on funkcjonuje oraz jak wprowadzić jego zasady? Z pewnością pomogą w tym różne kursy i szkolenia.

Trzeba jednak podkreślić, że takie szkolenie product owner nie tylko jest przeznaczone dla osoby mającej w przyszłości zajmować dane stanowisko, lecz także dla wszystkich osób zarządzających mniej lub bardziej pośrednio zespołami, w których realizowany jest scrum.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.