Gry negocjacyjne pozwolą poznać odpowiednie techniki i nie popełniać błędów w biznesie

Umiejętność prowadzenia skutecznych negocjacji to coś, co w biznesie jest najistotniejsze. Aby być skutecznym w rozmowach trzeba znać odpowiednie techniki negocjacji, wiedzieć, w którym momencie należy karty wyłożyć na stół, a kiedy wyciągnąć przysłowiowego asa z rękawa.

   

  Umiejętność prowadzenia skutecznych negocjacji to coś, co w biznesie jest najistotniejsze. Aby być skutecznym w rozmowach trzeba znać odpowiednie techniki negocjacji, wiedzieć, w którym momencie należy karty wyłożyć na stół, a kiedy wyciągnąć przysłowiowego asa z rękawa. W negocjacjach nigdy nie można okazać słabości. Tego i wielu innych rzeczy uczą gry negocjacyjne, które prowadzone są w ramach szkolenia negocjacji w biznesie.

  Teoria nie poparta praktyką jest martwa i bezużyteczna. Dlatego negocjacji trzeba się uczyć wchodząc w interakcje z innymi. Najlepszym polem do tego typu działań są zajęcia z trenerem, który inicjuje różne sytuacje, w których każdy uczestnik szkolenia musi się odnaleźć. Manipulacja w grze jest dozwolona trzeba jednak z niej umiejętnie korzystać aby nie zostać zdemaskowanym. Gry uczą, że w negocjacjach nie należy pokazywać swoich słabości, bo wtedy od razu stoi się na straconej pozycji. Z drugiej strony nie można także swoją postawą dawać negocjatorom po drugiej stronie stołu do zrozumienia, że za bardzo nam zależy. W takim przypadku negocjacje można od razu uznać za przegrane.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Przed przystąpieniem do negocjacji trzeba ustalić jakie cele chce się osiągnąć. Gry negocjacyjne mogą opierać się o konkretny scenariusz, gdzie każdy otrzymuje określone role i pozycję negocjacyjną. Od niego zależy już tylko jak wykorzysta ją przy stole negocjacyjnym i czy odniesie wymierny sukces. Symulacje biznesowe pozwalają na poznanie w praktyce technik negocjacyjnych i ich analizę przez eksperta po przeprowadzonej grze. Pozwala to w realnym biznesie, dzięki rozwiniętej w czasie gry pamięci emocjonalnej, podejmować trafne decyzje kiedy przychodzi do negocjowania umów i warunków kontraktów. Warto przećwiczyć najpierw wszystkie strategie zanim dojdzie do realnego spotkania, gdzie nie będzie już miejsca na błędy i modyfikowanie swoich działań lub znacznie się ono zmniejszy. Wchodzenie w role i improwizowanie przydaje się czasem także podczas realnych kontaktów biznesowych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.