Hr i kadry – jakie szkolenia?

Prowadzisz firmę, masz prężnie działający dział HR i Kadr, ale chcesz wprowadzić go na jeszcze wyższy poziom? A może dopiero tworzysz zespół w obszarze HR i kadry – jakie szkolenia powinni odbyć pracownicy zastanawiasz się więc? Odpowiedź na takie pytanie prosta nie jest. Wszystko zależy od tego, na jakie potrzeby mają one odpowiadać. Inne szkolenia dedykowane są dla osób zajmującym się miękkim HRem, czyli rekrutacjami, czy rozwojem kompetencji pracowników, a inne pracownikom HRu twardego (tym, którzy dawniej nazywani byli kadrowymi). 
   
  Prowadzisz firmę, masz prężnie działający dział HR i Kadr, ale chcesz wprowadzić go na jeszcze wyższy poziom? A może dopiero tworzysz zespół w obszarze HR i kadry – jakie szkolenia powinni odbyć pracownicy zastanawiasz się więc? Odpowiedź na takie pytanie prosta nie jest. Wszystko zależy od tego, na jakie potrzeby mają one odpowiadać.

  Inne szkolenia dedykowane są dla osób zajmującym się miękkim HR'em, czyli rekrutacjami, czy rozwojem kompetencji pracowników, a inne pracownikom HRu twardego (tym, którzy dawniej nazywani byli kadrowymi).

  I tak osoby zajmujące się miękkim HRem, w zależności od obszaru, którym się zajmują, warto by rozwijały swoje umiejętności i kompetencje w zakresie komunikacji wewnętrznej, umiejętności trenerskich (osoby organizujące i prowadzące szkolenia i warsztaty), czy wspierania rozwoju pracowników (miękkie narzędzia hr). Coraz częściej wybiera się szkolenia hr bp, czyli dla osób będących hr business partnerami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

  Pomału odchodzi się od koncepcji wszechobecnego coachingu, ale warto rozwijać umiejętności komunikacji z pracownikiem na każdym szczeblu – czy to będzie pracownik produkcji, czy menadżer wyższego szczebla.

  Pamiętaj także, by w przypadku osób mających szkolić inne były one odpowiednio zapoznane z tematem – zwłaszcza jeżeli do przekazania mają wiedzę merytoryczną, a pracownicy biorący udział w szkoleniu również znają się na danym temacie. Może się zdarzyć bowiem, że to oni mają większą wiedzę od osoby prowadzącej szkolenie, co z kolei podważa jej autorytet, a konieczność udziału w kolejnych szkoleniach może działać na pracowników demotywująco.
   
  Jeżeli chodzi zaś o pracowników HR'u tzw. twardego, warto, by wzmacniali oni swe kompetencje w zakresie prawa pracy, ochrony danych osobowych, jak również komunikacji wewnętrznej – od zawsze osoba odpowiedzialna za obszar kadrowy większość swego czasu poświęca na kontakty z pracownikami, warto więc, by robiła to w sposób profesjonalny i efektywny.

  Jeżeli w Twojej firmie dział kadr odpowiada także za naliczanie wynagrodzeń i obsługę dokumentacji z ZUS, warto przeszkolić ich w korzystaniu z najnowszych dedykowanych programów, tak by zoptymalizować zarówno koszty jak i czas pracy, jaki należy poświęcić tym zagadnieniom.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.