Jak budować i ćwiczyć pewność siebie?

Bycie pewnym siebie jest coraz częściej traktowane jako podstawa budowania kariery i osiągania sukcesów zawodowych. Nic dziwnego – w końcu to właśnie osoby pewne siebie częściej wykonują odpowiedzialne zadanie, chętniej rozwijają swoje kompetencje zawodowe i posiadają pewną charyzmę, która cechuje liderów i kierowników. Budowanie pewności siebie jest jednak zadaniem długotrwałym – w końcu zaczyna się już w dzieciństwie. 

zdjęcie - Jak budować i ćwiczyć pewność siebie?


Bycie pewnym siebie jest coraz częściej traktowane jako podstawa budowania kariery i osiągania sukcesów zawodowych. Nic dziwnego - w końcu to właśnie osoby pewne siebie częściej wykonują odpowiedzialne zadanie, chętniej rozwijają swoje kompetencje zawodowe i posiadają pewną charyzmę, która cechuje liderów i kierowników.

Budowanie pewności siebie jest jednak zadaniem długotrwałym - w końcu zaczyna się już w dzieciństwie. Jednak nawet jeśli posiadasz zaniżone poczucie własnej wartości: nic straconego! Pewność siebie można zacząć budować od podstaw, jednak to ćwiczenia, podejście do życia i kolejne sukcesy będą odpowiedzialne za to, jak szybko wypracujesz swój sukces.

Najważniejszym elementem budowania pewności siebie jest zdanie sobie sprawy z własnego strachu i ograniczeń. Często zaniżone poczucie własnej wartości wynika z całkowicie irracjonalnych obaw. Pomyśl - ile razy odczuwałeś stres przed wystąpieniem publicznym? Ile razy czułeś niepokój mimo, że byłeś doskonale przygotowany?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.


W końcu - ile razy poczułeś strach, choć w rzeczywistości nawet pomyłka nic w Twoim życiu by nie zmieniła? Brak pewności siebie często nie ma żadnych podstaw logicznych!

Kolejnym etapem budowania odpowiedniego poczucia własnej wartości jest akceptacja. Każdy z nas posiada wady i zalety, każdy z nas ma swoje silne i słabe strony. Nad tymi słabymi możemy wciąż pracować, jednak kluczem do sukcesu jest zaakceptowanie tego, że nigdy nie będziemy idealni. Choć z pewnością jest to bardzo trudne, w momencie, gdy zaakceptujemy i polubimy swoje niedoskonałości, łatwiej nam będzie z nimi walczyć.

Najczęściej odczuwamy brak pewności siebie w sytuacjach nowych, które nie są dla nas komfortowe. To dlatego tak ważne jest ciągłe pokonywanie własnych słabości i lęków oraz rozszerzanie słynnej "strefy komfortu". Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu możemy wykorzystywać nowe doświadczenia oraz traktować je jako naukę na przyszłość, a niekoniecznie jako przykre obowiązki, które trzeba wykonać i nic z nich nie wyciągnąć.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.