Jak dbać o swoje emocje w pracy?

Nie da się ukryć, że większość z nas nie zawsze radzi sobie ze swoimi trudnymi emocjami, które gromadzą się w nas każdego dnia. Z całą jednak pewnością należy zaznaczyć, że nie zawsze możliwe jest radzenie sobie ze stresem w miejscu pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak dbać o swoje emocje w pracy?

Nie da się ukryć, że większość z nas nie zawsze radzi sobie ze swoimi trudnymi emocjami, które gromadzą się w nas każdego dnia. Z całą jednak pewnością należy zaznaczyć, że nie zawsze możliwe jest radzenie sobie ze stresem w miejscu pracy. Na niektóre sytuacje życiowe mamy bowiem bardzo niewielki albo wręcz znikomy wpływ.

Nie należy również zapominać o sytuacjach, na które nie mamy żadnego wpływu. Wśród takowych sytuacji należy wyróżnić chociażby to kiedy dostaniemy awans. Oczywiście możemy postarać się, aby świadczona przez nas praca była zawsze jak najwyższej jakości.

Nie zawsze jednak praca będzie satysfakcjonowała wymagającego i mało empatycznego szefa. Może on nas również zwyczajnie nie lubić, mimo, że będzie on doceniał naszą pracę. Wówczas liczenie na awans może być zgubne, a nawet bardzo zgubne. Nie da się ukryć, że trzeba jednak zadbać o tak zwaną higienę naszych emocji.

Dotyczy to zarówno życia osobistego jak i życia służbowego. Miejsce pracy nie zawsze jest miejscem spokojnym, w którym spotykamy się ze wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem. Czasami napotykamy tam po prostu całe rzesze konfliktowych osób z trudnymi charakterami.

Należy wówczas pamiętać o tym, aby nie przejmować się negatywnymi emocjami, które się w nas kumulują. Oczywiście nie należy ich bagatelizować. Nie warto jednak ich wyolbrzymiać. Dobrze przechodzić nad niemiiłymi komentarzami do porządku dziennego, zwłaszcza jeżeli są one niesłuszne.

Nie da się ukryć, że bardzo pomocne mogą być zarządzanie emocjami szkolenie i szkolenie jak radzić sobie ze stresem. Wspomnieć należy tutaj o tym, że szkolenia takowe powinny zostać poprowadzone przez wysoce wykwalifikowanego i odpowiednio doświadczonego szkoleniowca.

Na uwagę zasługują przede wszystkim szkolenia dofinansowane ze środków unijnych, które prowadzone są na niezwykle wysokim poziomie merytorycznym. Nie da się ukryć, że największy wybór tego rodzaju szkoleń posiadamy w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.