Jak dobrze nauczyć się telemarketingu?

Z każdym rokiem rośnie ilość firm, zajmujących się sprzedażą telefoniczną. Obecnie niemal każdy posiada telefon domowy lub komórkowy, dlatego nawiązanie kontaktu w ten właśnie sposób nie jest trudne.

zdjęcie - (the_title())


Jak dobrze nauczyć się telemarketingu?

Z każdym rokiem rośnie ilość firm, zajmujących się sprzedażą telefoniczną. Obecnie niemal każdy posiada telefon domowy lub komórkowy, dlatego nawiązanie kontaktu w ten właśnie sposób nie jest trudne. Jednakże wiele osób uważa, że telefony od firm sprzedażowych stają się coraz bardziej natrętne, dlatego szanse na powodzenie w sprzedaży telefonicznej maleją.

Dlatego też coraz częściej osoby zainteresowane pracą w telemarketingu korzystają z bardzo szerokiej oferty szkoleń, które uczą sztuki negocjacji. Takie szkolenia negocjacje pozwalają nabyć nowych wiadomości, dlatego też zainteresowanie nimi jest spore.

Często głównym tematem są techniki psychologiczne i socjotechniczne, które pozwalają znacznie lepiej prowadzić rozmowy i przede wszystkim znacznie lepiej sprzedać produkt czy zainteresować klienta oferowaną przez sprzedającego usługą.

Dla osób zajmujących się sprzedażą przez telefon organizuje się często szkolenia telemarketing, które przeznaczone są głównie dla osób które się tym trudnią. Ważnym elementem takich szkoleń bardzo często jest część praktyczna, która pozwala na to, aby można było nabytą wiedzę przyswoić. W tym zawodzie zazwyczaj pierwsze słowa i początek rozmowy są decydujące o tym, czy będzie ona prowadzona i jaki będzie efekt końcowy.

Dobre szkolenie dla handlowców to możliwości z których korzysta coraz więcej osób. Dzięki temu bowiem rozwijają się i mają szansę na znacznie lepsze umowy czy też lepsze prowadzenie negocjacji.

W związku z tym, iż obecnie gospodarka rozwija się niezwykle dynamicznie, prowadzenie rozmów czy negocjacji przez telefon lub za pośrednictwem maila jest dzisiaj dosyć powszechne. Dlatego też także coraz większa ilość umów jest zawierana właśnie w ten sposób.

Dobre szkolenie z pewnością jest pomocne, aby można było skuteczniej pracować. Ponadto firmy które zatrudniają takie osoby coraz częściej decydują się na to, aby dla swoich pracowników zorganizować tego typu szkolenia indywidualnie, dzięki czemu cała firma może działać znacznie lepiej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.