Jak działa agile w praktyce?

Dzisiaj bardzo wiele mówi się o agile. Czym to jednak jest? Czy warto inwestować w naukę tego? Jak w ogóle wygląda agile tak naprawdę w praktyce nie po prostu w teorii? Te wszystkie zagadnienia zostaną właśnie poruszone pokrótce poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Jak działa agile w praktyce?

Dzisiaj bardzo wiele mówi się o agile. Czym to jednak jest? Czy warto inwestować w naukę tego? Jak w ogóle wygląda agile tak naprawdę w praktyce, nie po prostu w teorii? Te wszystkie zagadnienia zostaną właśnie poruszone pokrótce poniżej...

Agile - najważniejsze informacje

Zacznijmy najpierw generalnie od tego, czym jest tak właściwie to agile. Otóż jest to pewna bardzo nowoczesna metoda zarządzania projektami, przy czym niektórzy postulują, że agile jest raczej pewną ogólną ideologią, w skład której dopiero wchodzą różnego rodzaju metody. Bądź co bądź agile postuluje nowego rodzaju zwinne zarządzanie.

Odnosi się ono przede wszystkim do pewnej elastyczności - odchodzi się tu od z góry ustalonego planu dla całego przedsięwzięcia, sztywnych formalnych układów z klientami, ramowego podziału zadań itp. Wręcz przeciwnie w agile bardzo istotne jest to, aby na bieżąco dokonywać ważnych i istotnych zmian.

Agile w praktyce

Skupmy się bowiem choć trochę na tym, jak w zasadzie wygląda takie agile w praktyce. Otóż bowiem Agile świetnie sprawdza się w codziennej praktyce firmowej. Przykładem metodyki może tu być scrum.

Mając większe zadanie, projekt do wykonania, dzielimy go na poszczególne mniejsze etapy nazywane sprintami. Taki sprint trwa maksymalnie do czterech tygodni i ma jeden swój cel główny. Po zakończeniu sprintu badamy, czy potrzebne są dalsze zmiany w firmie, czy niekoniecznie. Więcej o metodyce scrum dowiemy się podczas odpowiedniego szkolenia scrum.

Szkolenia Agile - doskonała metoda nauki

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że jeśli chcemy się tak naprawdę nauczyć, czym w zasadzie jest agile i jak dokładniej to zastosować w swojej firmie, to zdecydowanie warto zainwestować w agile project management szkolenie.

Podczas takiego agile szkolenia dowiemy się wszystkich absolutnie najważniejszych rzeczy w sposób naprawdę bardzo przystępny i jasny do zrozumienia. Warto jeszcze jednak podkreślić, że choć samo stosowanie agile nie jest wcale takie trudne, to jednak zupełnie inaczej rzecz się ma z jego wdrożeniem - na tym etapie zdecydowanie przyda się nam pomoc doświadczonych w tym zakresie specjalistów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.