Jak emocje wpływają na relacje w firmie?

Nie da się ukryć, że człowiekiem rządzą czasami negatywne emocje. Nierzadko jednak do głosu dochodzą również te pozytywne. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że negatywne emocje w miejscu pracy utrudniają nasze relacje z otoczeniem, podczas gdy te pozytywne je poprawiają.

zdjęcie - (the_title())


Jak emocje wpływają na relacje w firmie?

Nie da się ukryć, że człowiekiem rządzą czasami negatywne emocje. Nierzadko jednak do głosu dochodzą również te pozytywne. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że negatywne emocje w miejscu pracy utrudniają nasze relacje z otoczeniem, podczas gdy te pozytywne je poprawiają. Warto więc dbać o to, aby było w nas jak najwięcej korzystnych emocji.

Aby tak jednak było, trzeba nad tym odpowiednio pracować. Warto przede wszystkim dowiedzieć się czemu służą emocje. Każda emocja, zarówno ta pozytywna jak i negatywna jest po coś i pojawia się w naszym życiu z jakiegoś powodu. Szkolenie radzenie sobie ze stresem może nam pomóc w zrozumieniu naszych emocji.

Dzięki niemu poznamy zarówno te pozytywne jak i negatywne skutki stresu. Bardzo często nadmiernie skupiamy się bowiem na tych niekorzystnych. Tymczasem stres może działać także motywująco. Zarządzanie emocjami szkolenie powinno zostać poprowadzone przez należycie doświadczonego szkoleniowca.

Dzięki temu możliwy będzie udział w szkoleniu poprowadzonym w sposób rzetelny i skuteczny. Dobrze jest sprawdzić kompetencje osoby, która ma poprowadzić szkolenie. Tematyka kursu musi być odpowiednio skomponowana. Nie warto brać udziału w kursie, którego poszczególne etapy nam nie odpowiadają.

Koniecznie należy również pamiętać o sprawdzeniu czy szkolenie jest certyfikowane. Jedynie certyfikowane szkolenie daje nam szansę na to, by zyskać dokument potwierdzający nasz udział w nim. Dobrze byłoby zainteresować się również szkoleniami, które są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Tego rodzaju kursy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego. Nie dość, że nie musimy ponosić za nie całości kosztów, to w dodatku są one prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Nierzadko osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymują również bardzo interesujące materiały szkoleniowe. Wśród nich znajdziemy kolorowe kalendarze, naklejki oraz długopisy. Warto byłoby wziąć czynny udział w kursie i opanować sztukę aktywnego słuchania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.