Jak minimalizować poziom stresu u pracowników?

Emocje, a raczej nieradzenie sobie z nimi, to problem znany każdemu. Pracownik gorzej pracuje, a firma traci. Wiele osób męczy się, nie wiedząc, że można nauczyć się radzić sobie z takim problemem.

zdjęcie - (the_title())


Jak emocje wpływają na wykonywaną pracę?

Emocje, a raczej nieradzenie sobie z nimi, to problem znany każdemu. Pracownik gorzej pracuje, a firma traci. Wiele osób męczy się, nie wiedząc, że można nauczyć się radzić sobie z takim problemem.

Jeśli pracownik umie radzić sobie z emocjami, to jest to korzystne i dla niego samego, i dla firmy. Problemem głównie są emocje negatywne. Wywołują stres i bardzo pogarszają wyniki. Jedno na zarządzanie stresem szkolenie i stanie się jasne, że w pracy może być łatwiej. Pozytywne emocje też mogą przeszkadzać, jeśli są bardzo silne. Lepiej je osłabić, zanim siądzie się do zadań wymagających dużej uważności.

Negatywne emocje a koncentracja i wydajność

Negatywne emocje to np. lęk, rozdrażnienie, wściekłość. Pojawienie się ich sprawia, że praca staje się bardziej stresująca. Uniemożliwiają skupienie się na swoich zadaniach. Praca zostanie wykonana, ale słabsza będzie jej wydajność. Jest też duże ryzyko popełnienia błędu.

Praca z klientem a wypalenie

Jeśli praca polega na obsłudze klienta, to wiąże się z różnymi niemiłymi sytuacjami. Nieumiejętność radzenia sobie z emocjami może doprowadzić do poczucia wypalenia. Konieczne jest też szkolenie radzenie sobie ze stresem, by z powodu emocji nie tracić zdrowia. Tu ryzykiem jest, że pracownik w ogóle nie będzie mógł wykonywać swoich obowiązków. Radzenie sobie ze stresem i emocjami pomaga zachowywać się asertywnie. To się przydaje i w obsłudze klienta, i w negocjacjach.

Ocena sytuacji pod wpływem stresu

Zarówno w stanie lęku, jak i wzburzenia, źle ocenia się sytuację. Umysł gorzej funkcjonuje, więc podejmuje się złe decyzje. Z tego względu zarządzanie emocjami szkolenie to dobra opcja dla kierownictwa w firmie. Negatywne emocje sprawiają, że niewłaściwie ocenia się i swoje umiejętności. Pojawia się brak wiary w siebie, a więc wyniki są gorsze, niż mogłyby być.

Negatywne emocje to przeszkoda w dobrym wykonywaniu swoich zadań. Przeszkadzają także w cieszeniu się pracą. Niekiedy konsekwencje są jeszcze gorsze. To szkody zdrowotne, ale też związane z rozwojem zawodowym. Ktoś może np. nie przyjąć awansu, choć wyższe stanowisko dałoby mu więcej możliwości spełnienia się w pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.