Jak osiągnąć założone cele sprzedażowe?

Sukces każdej firmy mierzy się w zasadzie tym, czy uda jej się w danym sezonie czy okresie osiągnąć założone cele sprzedażowe. Na sukces albo porażkę w tej dziedzinie ma wpływ wiele czynników – odpowiednio bądź nie dobrane produkty, reklama, grupa klientów itp.

zdjęcie - (the_title())


Jak osiągnąć założone cele sprzedażowe?

Sukces każdej firmy mierzy się w zasadzie tym, czy uda jej się w danym sezonie czy okresie osiągnąć założone cele sprzedażowe. Na sukces albo porażkę w tej dziedzinie ma wpływ wiele czynników - odpowiednio bądź nie dobrane produkty, reklama, grupa klientów itp.

Możliwości ewentualnej poprawy sprzedaży jest naprawdę wiele i większość firm nie do końca słusznie największy nacisk kładzie na reklamę, zapominając, że dzisiaj jednak traci ona swoją moc. Ludzie mają dość krzykliwych i nachalnych billboardów i innych form nakłaniających ich agresywnie do zakupu. Dzisiaj wartość znowu stoi po stronie rozmowy...

Sprzedaż w XXI wieku

Wydawać by się mogło, że dzisiaj w dobie powszechnej komputeryzacji, to reklama będzie miała największy wpływ na sprzedaż I ma i to ogromny, niemniej jednak jeszcze większy potrafi mieć rozmowa.

Dzisiaj bowiem ponownie niejako wracamy do zapomnianej formy sprzedaży - kupując chcemy pogawędzić ze sprzedawcą. A nawet jeśli nie mamy ogromnej ochoty rozmawiać, tylko chcemy załatwić to, po co przyszliśmy, to ciągle oczekujemy od sprzedawcy, że potraktuje nas jak człowieka, a nie jak robota i że nawet krótka, grzecznościowa wymiana zdań już poprawi nam humor.

Sprzedawca negocjatorem

Dlatego też warto z punktu widzenia pracodawcy, szefa czy kierownika, a stanowiskach sprzedawców umieścić osoby będące dobrymi negocjatorami oraz zapewnić im dodatkowe szkolenie negocjacje, dzięki któremu poprawią oni swoje naturalne zdolności.

Na takim szkoleniu nauczą się nie tylko różnych technik negocjacji oraz tego jak i kiedy je zastosować, lecz także wzmocnione zostaną ich wrodzone umiejętności takie jak empatia, cierpliwość, wytrwałość czy też kreatywność.

Warto jeszcze dodać, że szkolenia negocjacja zawierają również elementy pokazujące, jak się ubierać, jak dobierać strój, fryzurę, zachowanie do różnych osób i okazji. Słowem - takie szkolenia naprawdę się opłacają, trzeba tylko zadbać o to, aby były one prowadzone przez prawdziwych i kompetentnych profesjonalistów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.