Jak panować nad emocjami w miejscu pracy?

Nie ulega wątpliwości, że emocje w miejscu pracy lepiej trzymać na wodzy. Kumulacja negatywnych emocji może bowiem doprowadzić do tego, że dojdzie do sporych nieporozumień w miejscu pracy. Pojawić się mogą konflikty ze współpracownikami oraz z przełożonymi.

zdjęcie - (the_title())


Jak panować nad emocjami w miejscu pracy?

Nie ulega wątpliwości, że emocje w miejscu pracy lepiej trzymać na wodzy. Kumulacja negatywnych emocji może bowiem doprowadzić do tego, że dojdzie do sporych nieporozumień w miejscu pracy.

Pojawić się mogą konflikty ze współpracownikami oraz z przełożonymi. Nie da się ukryć, że najpoważniejsze w skutkach mogą być konflikty z szefami. W skrajnych sytuacjach negatywne emocje mogą doprowadzić nawet do zwolnienia.

Warto więc nauczyć się panować nad silnymi emocjami w miejscu pracy. Dotyczy to zarówno kontaktów ze współpracownikami, przełożonymi jak i z klientami. W kontakcie z klientami warto być szczególnie ostrożnym.

Jeżeli wskutek naszego nieprofesjonalnego podejścia utracimy klienta, możemy ponieść poważne konsekwencje. Obejmować one mogą na przykład utratę premii lub konieczność zapłacenia odszkodowania pracodawcy. Wszystkie szkolenia oraz kursy, w których bierzemy udział, powinny być organizowane regularnie i systematycznie.

Warto brać udział w takich szkoleniach jak szkolenie radzenie sobie ze stresem czy zarządzanie emocjami szkolenie. Dzięki temu możliwy będzie udział w szkoleniu rzetelnie przeprowadzonym, a co za tym idzie bardzo skutecznym.

Dowiemy się również czemu służą emocje. Aby mieć pewność, że szkolenie będzie skuteczne, musimy sprawdzić kompetencje szkoleniowca. Doświadczony oraz odpowiednio wyedukowany szkoleniowiec podpowie nam w jaki sposób radzić sobie z negatywnymi emocjami. Doradzi nam również jak we właściwy sposób należałoby je rozładowywać.

Pomocne mogą okazać się techniki relaksacyjne, stosowane regularnie i systematycznie. Jednorazowy udział w kursie na niewiele może się bowiem zdać. Nauka tychże technik nie jest zbyt skomplikowana i nie powinna zająć nam zbyt wiele czasu.

Jest to niewątpliwie plus. Warto pamiętać o tym, że szkolenia oraz kursy pomogą nam również poznać przyczyny skumulowanych w nas negatywnych emocji. To może z kolei przełożyć się na skuteczną walkę z nimi. Dowiemy się również w jaki sposób można zmienić negatywne emocje w pozytywne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.