Jak pokonać stres – szkolenia i ich tematyka

Szybkie tempo życia, nawał obowiązków w pracy i w domu – to wszystko czynniki, które potęgują stres. Potęgują, ponieważ stres jest nieodłączną częścią życia człowieka, towarzyszy każdemu w dorosłym życiu. Być może dzieci nie są nim tak bardzo obarczone, jednakże każdy dorosły musi sie z nim mierzyć. Im więcej czynników stresogennych, tym większy jego poziom, z którym wiele osób po prostu przestaje sobie radzić. 

 
Szybkie tempo życia, nawał obowiązków w pracy i w domu - to wszystko czynniki, które potęgują stres. Potęgują, ponieważ stres jest nieodłączną częścią życia człowieka, towarzyszy każdemu w dorosłym życiu. Być może dzieci nie są nim tak bardzo obarczone, jednakże każdy dorosły musi sie z nim mierzyć.
 
Im więcej czynników stresogennych, tym większy jego poziom, z którym wiele osób po prostu przestaje sobie radzić. Jednakże obecnie bez problemu można nauczyć się nie tylko panowania nad stresem, ale także radzenia sobie z sytuacjami, które go wywołują. Pomocne w tym z pewnością są odpowiednie szkolenia, na które coraz częściej swoich pracowników wysyłają firmy. Szczególnie zaleca się je dla osób na stanowiskach obarczonych dużą decyzyjnością lub na takich, gdzie jest większa odpowiedzialność, na przykład za pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Celem szkolenia jest uświadomienie, że stres jest codziennością, i dlatego też należy sobie umieć z nim radzić. Uczestnicy szkoleń poznają różnorodne sposoby na odstresowanie, które mogą się okazać skuteczne w każdej sytuacji. Wiele badań bowiem dowodzi, iż należy zadbać o to, aby o wiele wcześniej zareagować, zanim poziom stresu będzie niebezpiecznie wysoki.
 
Pierwszym etapem szkolenia jest zazwyczaj poznanie przyczyn stresu jak również wskazanie sytuacji stresujących, szczególnie w pracy. Następnie kursanci zapoznają się z różnorodnymi technikami, wśród których wyróżnia się między innymi odpowiednie ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne które można wykonać niemalże wszędzie i pomagają natychmiast uspokoić nerwy i tym samym zredukować stres.
 
Zazwyczaj istotną częścią tego typu szkoleń są także warsztaty, spełniające zadanie części praktycznej, podczas której kursanci uczą się w jaki sposób prawidłowo wykonywać ćwiczenia lub też jak rozpoznawać sytuacje bardziej stresujące.

Skuteczność tego typu kursów jest bardzo duża, wiele firm decyduje się na to, aby regularnie organizować je dla swojej załogi. Dzięki temu zyskuje całe przedsiębiorstwo, ponieważ pracownik zestresowany jest znacznie mniej wydajny i bardziej podatny na wszelkie wpływy czy konflikty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.