Jak pozafinansowo motywować zespół?

Motywowanie pracowników ma ogromne znaczenie. Przemyślane i różnorodne sposoby motywowania mogą sprawić, że pracownicy będą znacznie sprawniej pracować, efektywnie wykonywać powierzane zadania i bardzo skutecznie realizować cele. Najprostszą i skuteczną metodą motywowania pracowników są oczywiście kwestie finansowe. Premie, dodatki do wypłaty, jednorazowe świadczenia czy też podwyżki wynagrodzenia zawsze wiążą się z podniesieniem satysfakcji pracowników i zwiększenia ich zadowolenia z pracy i wykonywanych przez siebie zadań. 

   
  Motywowanie pracowników ma ogromne znaczenie. Przemyślane i różnorodne sposoby motywowania mogą sprawić, że pracownicy będą znacznie sprawniej pracować, efektywnie wykonywać powierzane zadania i bardzo skutecznie realizować cele. Najprostszą i skuteczną metodą motywowania pracowników są oczywiście kwestie finansowe.

  Premie, dodatki do wypłaty, jednorazowe świadczenia czy też podwyżki wynagrodzenia zawsze wiążą się z podniesieniem satysfakcji pracowników i zwiększenia ich zadowolenia z pracy i wykonywanych przez siebie zadań.
   
  Jednak nieustanne motywowanie poprzez środki finansowe nie jest zbyt skuteczne, a w dodatku generuje bardzo wysokie koszty dla pracodawcy. Na szczęście istnieją jeszcze bardzo interesujące i atrakcyjne sposoby motywowania pracowników, które nie wiążą się z finansami. Jak pozafinansowo motywować zespół?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Przede wszystkim, można stosować publiczne pochwały. Każdy pracownik, który czuje się doceniany, ważny i przydatny w przedsiębiorstwie, bez wątpienia będzie miał wielką ochotę wykazać się i zaangażować w działania firmy. Ponadto, pracownicy wyróżnieni w ten sposób bez wątpienia będą mieli ochotę na ponowne takie docenienie, dające poczucie dumy i spełnienia zawodowego.
   
  Inne metody motywowania pracowników to np. dodatkowe dni wolne od pracy po zakończeniu bardzo trudnego lub czasochłonnego projektu. Kiedy pracownik jest całkowicie zmęczony pracą i obowiązkami, kilka dni wolnego może zdziałać cuda. Niektóre firmy chętnie motywują swoich pracowników np. poprzez udostępnianie bezpłatnie biletów do kina, teatru, opery czy na koncert (dla dwóch osób co najmniej).

  Również sponsorowanie wyjazdów weekendowych stało się bardzo popularnym sposobem motywacji. Wiele firm chętnie udostępnia swoim pracownikom darmowe wejścia na basen lub siłownię, a także pakiety medyczne dla pracownika, a często również jego rodziny.
   
  Wszystko to sprawia, że pracownicy chętniej pracują i związują się z przedsiębiorstwem. Poczucie spełnienia zawodowego i dodatkowe nagrody za pracę są doskonała motywacją i przywiązują pracowników do przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.