Jak pozbyć się zachowań uległych – odpowiednie szkolenie

W pracy istotne jest to, aby umieć poradzić sobie z wieloma sytuacjami. Często zdarzają się sytuacje konfliktowe, dobrze jest wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. W dużej mierze uzależnione jest to od predyspozycji psychologicznych danej osoby, bywa że niektórzy nie potrafią odmówić lub też mają problemy z odpowiednim wyartykułowaniem swoich oczekiwań lub potrzeb. Takie zachowanie, nazywane w psychologii jako zachowanie uległe szczególnie osobom piastującym stanowiska kierownicze lub takie, na których podejmuje się istotne dla firmy decyzje może utrudniać właściwe wykonywanie obowiązków.

   
  W pracy istotne jest to, aby umieć poradzić sobie z wieloma sytuacjami. Często zdarzają się sytuacje konfliktowe, dobrze jest wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. W dużej mierze uzależnione jest to od predyspozycji psychologicznych danej osoby, bywa że niektórzy nie potrafią odmówić lub też mają problemy z odpowiednim wyartykułowaniem swoich oczekiwań lub potrzeb.

  Takie zachowanie, nazywane w psychologii jako zachowanie uległe szczególnie osobom piastującym stanowiska kierownicze lub takie, na których podejmuje się istotne dla firmy decyzje może utrudniać właściwe wykonywanie obowiązków.
   
  W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać ze szkoleń, które zajmują się właśnie kwestią psychologii w pracy jak również w życiu codziennym. Ich tematyka jest różnorodna, dlatego też z pewnością bez trudu uda sie wybrać jak najbardziej odpowiednie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Osoby, wykazujące skłonność do zachowań uległych powinny poszukać szkoleń z asertywności. Często popularnie mówi się, iż asertywność to sztuka odmawiania w wielu sytuacjach. Jednak aby tego typu szkolenie było efektywne, uczestnicy zapoznają się z wieloma zagadnieniami.
   
  Na początku w planie szkoleń zazwyczaj znaleźć można część, podczas której uczestnicy zapoznają się z tym, czym jest zachowanie uległe, jak rozpoznać tego typu zachowanie i także tego, jakie mogą być jego przyczyny. Jest to niezwykle istotne, ponieważ od źródła zachowania uzależnione jest często to, jak szybko dana osoba jest w stanie sobie z nim poradzić jak również odpowiedni sposób jego zmiany.
   
  Celem szkolenia jest nabycie określonych umiejętności, które pozwolą na bardziej stanowcze wyrażanie własnego zdania jak również radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi, w których trzeba mocno stać na swoim stanowisku.
   
  Uczestnictwo w takich szkoleniach to nie tylko korzyść jednostki, ale również zazwyczaj całej firmy. Osoby na stanowiskach kierowniczych mogą dzięki nim znacznie skuteczniej zarządzać zespołami ludzkimi, o wiele szybciej także potrafią rozwiązywać konflikty. Co więcej, bardzo często także podejmują decyzje o wiele szybciej, co jest cechą wskazaną na wielu stanowiskach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.