Jak skutecznie motywować siebie i innych

Życie zawodowe i płynąca z niego satysfakcja to niezwykle ważny aspekt w życiu większości z nas. Nic dziwnego biorąc pod uwagę, że w wieku produktywnym praca zabiera większość naszego czasu. Właśnie ze względu na to jak dużą część swojego życia spędzamy w pracy i biorąc pod uwagę fakt jak istotną stanowi wartość we współczesnym świecie należy zadbać o to, aby uniknąć wypalenia i poczucia monotonni.

Gamma - Jak skutecznie motywować siebie i innych

   

  Życie zawodowe i płynąca z niego satysfakcja to niezwykle ważny aspekt w życiu większości z nas. Nic dziwnego biorąc pod uwagę, że w wieku produktywnym praca zabiera większość naszego czasu.
  Właśnie ze względu na to jak dużą część swojego życia spędzamy w pracy i biorąc pod uwagę fakt jak istotną stanowi wartość we współczesnym świecie należy zadbać o to, aby uniknąć wypalenia i poczucia monotonni.

  Dlatego oprócz racjonalnego podejścia do wykonywanych obowiązków powinniśmy wykorzystywać w swoim codziennym życiu odpowiednio dobrane do naszych potrze techniki motywacyjne.

  Motywacja, która stanowi dla nas motor do działania i sprawia, że czerpiemy satysfakcję ze swoich działań może mieć dwojakie źródło. Może być motywowana zewnętrznie lub też wewnętrznie.

  Motywacja wewnętrzna to ta pochodząca od nas samych. To nasza chęć do działania i wola walki o to na czym nam zależy. Wpływają na nią cechy wrodzone takie jak nasz temperament, charakter oraz wartości, które wpojono nam podczas procesu wychowania. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zastosować pewnych technik, aby ją wzmocnić.

  W tym celu warto ułożyć sobie w głowie jasny schemat działania i zaplanować kierunek, cel do którego dążymy. Inną techniką wewnętrznej motywacji może być nasz prywatny system kar i nagród. Sukcesy możemy nagradzać drobiazgiem w postaci słodkości lub zakupem czegoś o czym od dawna marzymy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Motywacja może mieć także źródło zewnętrzne. I tu ogromną rolę pełni środowisko, w którym się obracamy – nasi współpracownicy, ale jednak przede wszystkim nasi przełożeni. Mogą stosować oni przeróżne techniki motywacyjne – od nagród finansowych, premii i podwyżek, poprzez system dodatków pozafinansowych w postaci benefitów, aż po awans czy też publiczne pochwały i docenienie naszych zasług na rzecz organizacji.

  Bardzo często spotykaną formą motywowania pracowników jest współcześnie refundacja lub też dofinansowanie szkoleń i kursów, na przykład językowych, mających na celu podniesie kompetencji pracowników. Rodzi to zarówno korzyści dla firmy, która zyskuje lepiej wykwalifikowane zasoby kadrowe, jak i dla samego pracownika, który czuje się doceniony i ma poczucie, że dba o swój rozwój.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.