Jak skutecznie sprzedać swój produkt?

Każdy przedsiębiorca powinien nie tylko znakomicie poruszać się wśród licznych zasad optymalnego i skutecznego prowadzenia biznesu, ale również nie powinny być mu obce techniki sprzedaży, które umożliwią skuteczną sprzedaż swojego produktu lub usługi.

Gamma - Jak skutecznie sprzedać swój produkt?

Jak sprzedać swój produkt?

W tym tekście dowiesz się o najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobach sprzedaży. Po uważnej lekturze powinieneś być w stanie sprzedać swój produkt efektywniej. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na zwiększoną sprzedaż twojego produktu lub usługi, a więc również zyski twojego przedsiębiorstwa.

Odpowiednie zaprezentowanie swojego produktu oraz umiejętność nawiązania relacji z klientem to podstawa w większości branż współczesnego Świata.

Stwarzaj pozory uległości...
Jest to jedna z najpopularniejszych technik skutecznej sprzedaży, stosowana w wielu branżach. Na czym polega? W tej technice najważniejsze to stworzyć wrażenie, że podczas negocjacji to klient podejmuje kluczowe decyzje.

Mile widziane są tutaj słowa, sugerujące, że decyzja zależy tylko i wyłącznie od woli klienta. Przykładami takich zwrotów są między innymi: "Doskonały wybór", "Jeśli życzy Pan/Pani sobie", " W czym mogę służyć?".

Klient, którego pozostawimy w przekonaniu, że udało mu się wynegocjować z przedsiębiorstwem korzystną dla siebie ofertę, będzie bardziej skory i zmotywowany do skorzystania z naszych usług w przyszłości.

Pozorna manipulacja ceną
Kolejną z technik skutecznej sprzedaży produktu jest technika polegająca na oferowaniu dwóch kontrastowych produktów w tym samym czasie. Ta technika najlepiej sprawdza się w przypadku sprzedaży bezpośredniej, jednak możliwa jest oczywiście w przypadku sprzedaży online lub telefonicznej.

Jeżeli twój klient jest niezdecydowany, ponieważ oferowana cena za produkt jest stanowczo za wysoka, postaraj się ukazać podobny produkt o nieco niższej cenie w jak najgorszym świetle. Klient odniesie wtedy wrażenie, że cena droższego produktu jest adekwatna do korzyści, które ten produkt lub usługa przyniosą klientowi.

Techniki sprzedaży - dodatkowe informacje
- Żadna z przywołanych wcześniej technik sprzedaży nie zadziała, jeśli nie utworzysz odpowiedniej relacji z konsumentem. W trakcie sprzedaży zawsze zachowuj przyjazną i otwartą postawę. W trakcie rozmowy bądź rzeczowy i zachowuj kulturę języka. Mów powoli i przekonująco.

Szukasz dobrych szkoleń sprzedażowych i menedżerskich? Zobacz nasze szkolenia: Gamma - firma szkoleniowa roku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.