Jak skutecznie zarządzać zespołem pracowników?

Zysk. To hasło klucz pojawiające się w każdej niemal rozmowie osób zarządzających przedsiębiorstwami. Jak go utrzymać na obecnym poziomie, co zrobić, by nie obniżył się, jakie działania mogą go tylko zwiększyć. W tej pogoni i próbach znalezienia najlepszego rozwiązania znika gdzieś pamięć o tym, że zysk jest zasługą nie tyle samego właściciela, co pracowników, którzy przez cały czas starają się wypełnić plany sprzedażowe, zrealizować założone cele i tym samym pracują na sukces całej firmy. 

   
  Zysk. To hasło klucz pojawiające się w każdej niemal rozmowie osób zarządzających przedsiębiorstwami. Jak go utrzymać na obecnym poziomie, co zrobić, by nie obniżył się, jakie działania mogą go tylko zwiększyć.

  W tej pogoni i próbach znalezienia najlepszego rozwiązania znika gdzieś pamięć o tym, że zysk jest zasługą nie tyle samego właściciela, co pracowników, którzy przez cały czas starają się wypełnić plany sprzedażowe, zrealizować założone cele i tym samym pracują na sukces całej firmy. To oni także rozpoznają rynek, dowiadują się, jakie plany ma konkurencja, nawiązują relacje z klientami, dostawcami itp.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:

  Gdzieś w całym tym zamieszaniu i pędzie do kasy zapomina się, że na sukces firmy i jej właściciela pracuje całą masa osób, którym należy się uznanie. O ile w małych firmach, gdzie struktura nie jest zbyt mocno zhierarchizowana ten problem jest dość marginalny, o tyle w dużych firmach szeregowy pracownik gdzieś ginie w systemie.

  To, czy będzie czuł się dobrze zmotywowany do pracy i doceniony będzie w dużej mierze zależało od tego jakie podejście do pracy z zespołem ma bezpośredni przełożony – kierownik, menadżer, czy lider grupy (nazwa w tym przypadku nie jest ważna).
   
  Jak skutecznie zarządzać zespołem pracowników nie jest wiedzą, którą da się posiąść tylko poprzez uczestnictwo w szkoleniach czy warsztatach, chociaż niewątpliwie dają one podstawy teoretyczne dotyczące prawa pracy, podstaw psychologii jednostki czy grupy oraz niektórych teorii socjologicznych, które pozwolą na dalsze doskonalenie się w tym zakresie.
   
  Aby dobrze zarządzać swoją grupą należy przede wszystkim ją poznać. I nie oznacza to, że każdego z pracowników trzeba znać na stopie prywatnej – chodzi o to, by wiedzieć jaką odgrywa on rolę w zespole, co go do pracy motywuje, a co mu w niej ewidentnie przeszkadza.

  Mając podstawy teoretyczne dobry lider czy menadżer, wkładając odpowiednio dużo wysiłku ze swojej strony, będzie w stanie na tyle zespół poznać, by bez większych problemów zwiększać ich efektywność.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.