Jak wspomóc pracowników w poszerzaniu wiedzy?

Jaki jest idealny pracownik? Jeżeli by przeprowadzić ankietę wśród właścicieli firm, to zapewne najczęściej pojawiałyby się odpowiedzi takie jak lojalny, zaangażowany czy głodny wiedzy. Dlaczego chęć rozwoju jest tak ważna u pracowników?

zdjęcie - (the_title())


Jak wspomóc pracowników w poszerzaniu wiedzy?

Jaki jest idealny pracownik? Jeżeli by przeprowadzić ankietę wśród właścicieli firm, to zapewne najczęściej pojawiałyby się odpowiedzi takie jak lojalny, zaangażowany czy głodny wiedzy. Dlaczego chęć rozwoju jest tak ważna u pracowników?

Ponieważ, każdy kto wykonuje pracę z pasji jest o wiele bardziej efektywny, a to z kolei przynosi korzyści całej firmie. Młode pokolenie, które dopiero wchodzi na rynek pracy jest o wiele bardziej świadome niż ich starsi koledzy.

Już jakiś czas temu skończyły się czasy, w których większość ludzi wykonywała zawód tylko po to, by zarobić na chleb. Obecnie górę biorą ambicje i chęć nieustannego rozwoju. A taki rozwój wewnątrz firmy powinien być zapewniony.

Jak można pomóc pracownikowi w zdobywaniu nowej wiedzy?

Jeżeli kierownik zespołu zauważy, że ma u siebie pracownika z ogromnym potencjałem, to czym prędzej powinien dołożyć wszelkich starań aby umożliwić takiej osobie rozwój zawodowy. Możliwości w tym kierunku jest kilka.

Jedną z nich jest stworzenie firmowej biblioteczki, która będzie zawierała najważniejsze pozycje książkowe z danej dziedziny. Nie każdy jednak ma czas na to by studiować fachową literaturę. Dla osób, które cenią efektywność zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą szkolenia branżowe organizowane przez profesjonalne firmy.

Jakie możliwości szkoleniowe daje Wrocław?

Jeżeli chodzi o profesjonalne szkolenia, to we Wrocławiu nie ma problemu z ich znalezieniem. Każdy zakład pracy może podpisać umowę z wybraną firmą szkoleniową na organizację szkoleń zamkniętych, które będą dostosowane w pełni do potrzeb pracowników. Można także zespół wysłać na szkolenie otwarte. Szkolenia Wrocław to ogromna dawka wiedzy wyłożona w niezwykle przystępnej formie.

Szkolenia managerskie Wrocław przewidziane są dla osób, które swoją przyszłość wiążą z kierowaniem zespołami pracowników. Z kolei szkolenia sprzedażowe Wrocław to szereg propozycji dla pasjonatów handlu, którzy dogłębnie chcą poznać wszelkie prawa i reguły rządzące relacjami z klientami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.