Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego?

Przedstawiciel handlowy to pracownik takiej firmy, w której to odpowiada za promocję oraz skuteczną sprzedaż poszczególnych produktów czy usług. Formy związania z pracodawcą przybierają różną postać.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego?

Przedstawiciel handlowy to pracownik takiej firmy, w której to odpowiada za promocję oraz skuteczną sprzedaż poszczególnych produktów czy usług. Formy związania z pracodawcą przybierają różną postać.

Niektórzy handlowcy pracują w oparciu o umowę o pracę a inni poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej. Aby być dobrym handlowcem liczy się nie tylko rzetelna wiedza na temat danej branży, lecz również posiadanie istotnych umiejętności. W tym celu niezbędne są szkolenia dla handlowców czy szkolenia negocjacje.

Mobilny charakter pracy handlowca

Praca handlowców ma bardzo często charakter mobilny, a największa jej część polega na bezpośrednim kontakcie z poszczególnymi klientami.

Jest to bardzo samodzielne zadanie, bowiem każdy przedstawiciel handlowy sam wyszukuje sobie potencjalnych klientów, obmyśla strategie ich przyciągnięcia oraz samodzielnie organizuje trasy. Ponadto zarządza własnym czasem pracy oraz wyznacza czas poszczególnych wyjazdów do klientów.

Niemniej każdy przedstawiciel handlowy może również liczyć na wsparcie merytoryczne swojej firmy/ To jego zwierzchnicy ustalają cele motywacyjne oraz w dużej mierze decydują o niestandardowych warunkach współpracy z potencjalnymi klientami.

Jeśli chodzi o klientów to rola handlowca polega na podtrzymywaniu dobrych relacji oraz dbaniu o to, aby klient był zadowolony z zakupionych produktów i nie odszedł do konkurencji. Ponadto każdy przedstawiciel handlowy musi odpowiadać na wszelkie sygnały ze strony klientów zarówno, zarówno w kwestiach technicznych jak również związanych z cenami.

Istotne zadania przedstawiciela handlowego

Drugą, niezwykle ważna częścią pracy handlowca jest pozyskiwanie nowych klientów. Jest to bardzo ważne oraz trudne zadanie, bowiem zazwyczaj pracodawcy wyznaczają dla handlowców specjalne plany, które to muszą zawsze realizować.

Jeśli handlowiec nie potrafi pozyskiwać nowych klientów, wówczas może nawet zostać zwolniony z pracy. Z kolei każdy aktywny sprzedawca, który świetnie sobie radzi otrzymuje korzystne prowizje pieniężne.

Niezwykle ważne w pracy handlowców jest pozyskiwanie klientów od konkurencji. Aby umieć efektywnie działać trzeba posiadać ogromne zdolności organizacyjne oraz trzeba być doskonałym negocjatorem.

W związku z tym dla każdego przedstawiciela handlowego niezwykle ważne są profesjonalne szkolenia negocjacje oraz ogólne szkolenia dla handlowców.Zdobycie cennych umiejętności pozwala bowiem na realizacje swych planów zawodowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.