Jakie cechy powinien posiadać dobry handlowiec?

Praca handlowca nie należy do łatwych zadań. Każdy skuteczny przedstawiciel handlowy powinien posiadać nie tylko ogromną wiedzę, lecz także odpowiednie cechy charakteru. Umiejętność formułowania jasnych komunikatów czy doskonała organizacja pracy, to przykładowe kompetencje, jakie powinien posiadać każdy profesjonalny przedstawiciel handlowy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie cechy powinien posiadać dobry handlowiec?

Praca handlowca nie należy do łatwych zadań. Każdy skuteczny przedstawiciel handlowy powinien posiadać nie tylko ogromną wiedzę, lecz także odpowiednie cechy charakteru.

Umiejętność formułowania jasnych komunikatów czy doskonała organizacja pracy, to przykładowe kompetencje, jakie powinien posiadać każdy profesjonalny przedstawiciel handlowy. W tym celu niezbędne są ogólne szkolenia dla handlowców oraz szkolenia negocjacje.

Praca w sprzedaży jest znakomitym treningiem umiejętności miękkich, które to są również przydatne w wielu innych dziedzinach.  

W pracy handlowca to wyniki sprzedaży decydują o wysokości prowizji, która to bardzo często stanowi istotną część jego wynagrodzenia. Skuteczność handlowca zależy nie tylko od znajomości poszczególnych technik sprzedażowych, lecz także od posiadanych predyspozycji osobistych.

Dobry sprzedawca to taki, który posiada cechy takie jak:

  • Orientacja na cel - handlowcy realizują poszczególne normy sprzedażowe, zatem niezwykle ważne jest, aby umieli myśleć perspektywicznie oraz planować swe działania tak, aby prowadziły do konkretnych rezultatów.  
  • Wytrwałość -. osiąganie dobrych wyników w handlu wymaga nieustannego podnoszenia kwalifikacji, zatem każdy sprzedawca musi być wytrwały oraz posiadać dużą motywację do nauki.
  • Potrzeba rozwoju – niezwykle ważne, by chęć doskonalenia zawodowego wynikała z wewnętrznej potrzeby handlowca, bowiem dzięki temu będzie potrafił angażować się w pracę zawodową oraz będzie miał siłę by pokonywać napotykane trudności.
  • Elastyczność - każdy handlowiec osiąga satysfakcjonujące rezultaty, tylko wtedy gdy potrafi dostosować się do klienta z którym to pozostaje w relacji zawodowej.
  • Dobra organizacja pracy - idealny sprzedawca to taki, który posiada umiejętność zarządzania sobą w czasie, bowiem częste spotkania z klientami, szkolenia oraz podróże służbowe sprawiają, ze grafik jest mocno napięty.
  • Otwartość na potrzeby rozmówców - umiejętność prowadzenia rozmowy z klientami pozwala na realizowanie norm sprzedażowych, zatem w tym zawodzie niezbędna jest wrażliwość oraz wysoko rozwinięta inteligencja emocjonalna.  

Ponadto każdy przedstawiciel handlowy powinien być komunikatywny oraz kreatywny. Tylko osoba, która posiada takie cechy, może w stu procentach realizować się nie tylko w sprzedaży.

Aby pozyskać niezbędną wiedzę niezbędne są profesjonalne szkolenia dla handlowców oraz szkolenia negocjacje, które to pozwolą w pełni realizować się zawodowo.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.