Jakie kursy mogą pomóc nam w panowaniu nad emocjami?

Niekontrolowane emocje, wybuch gniewu czy agresji może w bardzo szybki sposób zniszczyć poprawne relacje w pracy, zarówno ze współpracownikami jak i przełożonym. Dlatego też niezwykle ważna jest umiejętność opanowywania własnych emocji, nawet w trudnych sytuacjach.

zdjęcie - (the_title())


Jakie kursy mogą pomóc nam w panowaniu nad emocjami?

Niekontrolowane emocje, wybuch gniewu czy agresji może w bardzo szybki sposób zniszczyć poprawne relacje w pracy, zarówno ze współpracownikami jak i przełożonym. Dlatego też niezwykle ważna jest umiejętność opanowywania własnych emocji, nawet w trudnych sytuacjach. W tym celu niezbędne jest szkolenie jak radzić sobie ze stresem.

Zarządzanie emocjami szkolenie dla osób narażonych na stres

We współczesnych czasach stres jest integralną częścią każdego człowieka. Jest on niczym żywioł, którego nie da się uniknąć. Niemniej można nauczyć się go redukować na tyle, aby ograniczyć jego negatywny wpływ zarówno na życie prywatne jak i zawodowe.

W tym celu pomocne okazuje się profesjonalne szkolenie zarządzanie stresem.
Jest ono wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi oraz najskuteczniejszymi technikami kontroli stresu jak i negatywnych emocji. Podczas szkolenia przeprowadzone są pod okiem fachowców profesjonalne treningi relaksacyjne i ćwiczenia antystresowe.

Szkolenie jak radzić sobie ze stresem jest przede wszystkim skierowane osób, które mają odpowiedzialną pracę i każdego dnia są narażone na stres, a przede wszystkim dla kierowników, leaderów, managerów i wielu innych osób. Szkolenia te uczą skutecznie kontrolować oraz panować nad stresem, nie tylko w pracy, jak i w codziennych sytuacjach.

Szkolenie zarządzanie stresem – nauka panowania nad emocjami

Kluczem do opanowania emocji jest ich właściwe rozpoznanie. Każdy człowiek powinien być zawsze świadomy emocji, i umieć nazwać je po imieniu. Powinien on wiedzieć, kiedy jest podenerwowany, zaniepokojony czy zły na swego rozmówcę. Ponadto każdy z nas powinien umieć jasno określić przyczyny swych emocji. Umiejętności rozpoznawania emocji pozwalają skutecznie rozładowywać napięcie i stres. I właśnie dlatego zarządzanie emocjami szkolenie przynosi zawsze wiele korzyści.

Podczas profesjonalnych wykładów oraz ćwiczeń prowadzonych pod okiem doświadczonych trenerów uczestnicy zdobywają cenną wiedzę dotyczącą:

  • rozpoznawania objawów stresu
  • bezstresowej komunikacji ze współpracownikami oraz szefem
  • odpowiedniej reakcji na krytykę
  • przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu
  • wpływu muzyki, sportu oraz odpoczynku na stres
  • oraz sposobów skutecznego zwalczania stresu

Dzięki nabyciu tych istotnych umiejętności, zarówno życie prywatne jak i zawodowe będzie o wiele łatwiejsze oraz bardziej radosne i przyjemne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.