Jakie metody zarządzania projektami są wykorzystywane w it?

Świat, który nas otacza, jest niezwykle dynamiczny i generuje coraz to nową rzeczywistość, do której zarówno jednostka, jak i cala firma musi się dostosować, w przeciwnym razie polegnie pod pręgierzem konkurencji.

zdjęcie - (the_title())


Jakie metody zarządzania projektami są wykorzystywane w it?

Świat, który nas otacza, jest niezwykle dynamiczny i generuje coraz to nową rzeczywistość, do której zarówno jednostka, jak i cala firma musi się dostosować, w przeciwnym razie polegnie pod pręgierzem konkurencji.

Chcąc być na bieżąco, trzeba nieustannie podnosić swoje kompetencje zawodowe, a najlepszym sposobem na to są project management szkolenia inaczej znane jako po prostu szkolenia dla kierowników.

Niezależnie bowiem od tego, czy firma jest duża czy mała, to jeżeli działa w branży IT, to pracuje na projektach. Projekty mają to do siebie, że trzeba umieć nimi zarządzać. W pzeciwnym razie wkradnie się chaos i firma, zamiast odnotowywać kolejne sukcesy i cieszyć się zyskami będzie walczyć o przetrwanie.

Metody zarządzania projektami

Zwinne zarządzanie projektami cieszy się wielkim uznaniem wśród przedstawicieli branży IT. W tym przypadku ciekawe propozycje ma wiele metodyk Agile. Przykładem może być, chociażby SCRUM, którego działanie opiera się na wyznaczonych uprzednio ramach chronologicznych. Warto wybrać się więc zarówno na szkolenie agile jak i scrum szkolenia.

Istotną kwestią jest odpowiedni rytm pracy. W tym przypadku kluczem do sukcesu są spritny oraz cykliczna komunikacja z osobą, która jest docelowym odbiorcą końcowego efektu zadania projektowego. Agile nie jest jednak jedyną metodyką zarządzania. Można wskazać także zarządzania projakościowe, modele kaskadowe czy zarządzanie produktowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje jasne i ciemne strony.

Jaki model zarządzania wybrać?

Jest to kwestia indywidualna - zależy od preferencji samego project managera, jak i od założeń przyjętych przez konkretną organizację biznesową. W różnych przypadkach mogą sprawdzić się różne rozwiązania.

Elementem wspólnym jest jednak to, że niezależnie od przyjętej metodyki pracy, trzeba efektywnie zarządzać projektami, a do tego niezbędna będzie fachowa wiedza, którą można zdobyć na szkoleniach. Każdy, komu zależy na dynamicznym rozwoju kariery zawodowej, powinien cyklicznie się szkolić, gdyż tylko to pozwoli mu w pełni wykorzystać swój potencjał zawodowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.