Jakie są różnice między scrum a agile w zarządzaniu projektem?

Współczesne zarządzanie wcale nie jest taką prostą sprawą. Przede wszystkim bowiem należy sprostać wielu różnym wymaganiom XXI wieku, a w szczególności jego zmienności i niestabilności na rynku.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są różnice między scrum a agile w zarządzaniu projektem?

Współczesne zarządzanie wcale nie jest taką prostą sprawą. Przede wszystkim bowiem należy sprostać wielu różnym wymaganiom XXI wieku, a w szczególności jego zmienności i niestabilności na rynku. Dlatego też powstała pewna metodyka agile oraz coś na kształt pewnej struktury jak scrum. Co dokładniej oznaczają te dwa pojęcia? O tym w pewnym skrócie powiemy poniżej.

Agile project management szkolenie

Jak jednak widać - zarządzanie z wykorzystaniem nowoczesnych metod nie jest wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Z drugiej jednak strony, jeśli nie poznamy tych nowych metod zarządzania, to w zasadzie nasza firma przestanie się rozwijać.

Dlatego naprawdę warto zainwestować w dobrej jakości agile project management szkolenie. Warto również rozważyć zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane(takie jak szkolenie scrum), ponieważ wówczas oczywiście jest taniej. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że nie zawsze dofinansowane agile szkolenia mają jednakowo wysoką jakość.

Scrum i agile

Wróćmy jednak do meritum. Czym jest to scrum i agile? Agile jest to zwinny sposób zarządzania. Standardowo nie mamy tutaj żadnego ogromnego planu, dalsze decyzje często są podejmowane na podstawie dotychczasowych efektów.

Ponadto zasadniczo jest to sposób zarządzania nastawiony nie de facto na dokładne zrealizowanie planu, lecz na efekt. Jeśli zatem satysfakcja klienta wymaga zmiany dotychczasowego szkicu planu, to oczywiście takie działanie jest podejmowane. Agile zakłada także to, że skuteczne oprogramowanie stoi wyżej niż dokładne dokumenty, że trzeba docenić rolę rozmów z klientem i współpracy z nim.

Czym zatem jest scrum? Niektórzy używają tego pojęcia jako tożsamego do agile, jednak nie jest to do końca prawda. Scrum jednak może przyczynić się do osiągnięcia założeń agile. Co to zatem jest? Otóż scrum nazywany określany jest jako pewne ramy postępowania.

W ich zakresie wyróżnia się trwające maksymalnie jeden miesiąc sprinty, czyli pewne zadania, które muszą być wykonane. Następnie analizowane są one wraz z resztą zadań. Ostatecznie takie postępowanie umożliwia właśnie zwinną metodykę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.