Jakie są skutki stresu w miejscu pracy?

Stres jest co do zasady negatywnym zjawiskiem, choć nierzadko przypisuje się mu i pozytywne cechy. Nadmierna jego ilość może jednak bardzo niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka oraz na jakość świadczonej przez niego pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są skutki stresu w miejscu pracy?

Stres jest co do zasady negatywnym zjawiskiem, choć nierzadko przypisuje się mu i pozytywne cechy. Nadmierna jego ilość może jednak bardzo niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka oraz na jakość świadczonej przez niego pracy.

Negatywne skutki stresu ujawniają się dość szybko w postaci na przykład przewlekłego zmęczenia. Ponadto, stres sprawia, że stajemy się drażliwi i nerwowi. Stąd zaś już tylko jeden krok do tego, by popaść w konflikt ze współpracownikami.

Czasami dochodzi zaś do konfliktu na linii pracownik - przełożony, a tego rodzaju spięcia są wyjątkowo niebezpieczne. Wśród skutków stresu należy również wyróżnić spadek motywacji do pracy.

Mniej zmotywowany pracownik niewątpliwie świadczy pracę niższej jakości niż pracownik, który jest wolny od poczucia stresu. Czasami przewlekły stres może skutkować depresją oraz utratą pracy lub dobrowolną rezygnacją pracownika z jej wykonywania. Na szczęście ze stresem można sobie skutecznie radzić.

Oczywiście krokiem pierwszym będzie zawsze poznanie przyczyn długotrwałego stresu. U każdego przyczyny są nieco inne, a czasami bywają naprawdę złożone. Dlatego też dobrze byłoby brać udział w różnorakich szkoleniach oraz kursach.

Szkolenie radzenie sobie ze stresem pomoże nam nie tylko zrozumieć przyczyny stresu, ale dowiemy się dzięki niemu również czemu służą emocje. Po kursie będziemy bardziej świadomi swoich potrzeb.

Dzięki temu możliwa będzie skuteczna walka z długofalowymi skutkami stresu. Należy zaznaczyć, że zarządzanie emocjami szkolenie powinno być poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego szkoleniowca. Musi on posiadać także odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Zanim zdecydujemy się wziąć udział w jakimś szkoleniu, warto sprawdzić kompetencje osoby, która ma poprowadzić szkolenie lub kurs. Dobrze byłoby poczytać również opinie klientów o poszczególnych firmach. Im większa ilość pozytywnych opinii, tym większe szanse na to, że szkolenie będzie poprowadzone w sposób rzetelny i skuteczny. Warto zwracać uwagę na szkolenia certyfikowane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.