Jakie sytuacje w pracy wywołują w nas stres?

We współczesnych czasach jednym z często doświadczanych stanów psychicznych jest stres. Określenie to jest bardzo często używane do określenia wielu nieprzyjemnych doświadczeń życiowych oraz negatywnych przeżyć wpływających na zachowanie człowieka.

zdjęcie - (the_title())


Jakie sytuacje w pracy wywołują w nas stres?

We współczesnych czasach jednym z często doświadczanych stanów psychicznych jest stres. Określenie to jest bardzo często używane do określenia wielu nieprzyjemnych doświadczeń życiowych oraz negatywnych przeżyć wpływających na zachowanie człowieka.

Nadmierny stres często prowadzi do wypalenia zawodowego. Aby temu zapobiec niezwykle istotne jest wypalenie zawodowe szkolenie oraz prowadzone pod okiem doświadczonych trenerów szkolenie komunikacja w zespole.

Stres w pracy, a wypalenie zawodowe szkolenie

W obecnych czasach praca to czynnik który pochłania mnóstwo osób bez granic. Warto pamiętać o tym, że ciągle stresowanie się z jej powodu wpływa bardzo negatywnie na zdrowie człowieka. Tymczasem jak wynika z badań stres w pracy odczuwa w Polsce aż 85 procent osób aktywnych zawodowo. Natomiast tylko 11 procent pracowników traktuje pracę jako spełnienie marzeń oraz źródło przyjemności.

Najgorzej ze stresem towarzyszącym w pracy radzą sobie osoby zamknięte w sobie oraz te, które każdą, nawet niedużą porażkę w pracy rzeżywają jak osobisty dramat. Dla tych osób niezbędne są warsztaty radzenia sobie ze stresem.

Ponad połowa osób aktywnych zawodowo skarży się bardzo często na ogromne przemęczenie spowodowane nadmiarem obowiązków. Ponadto mnóstwo osób cierpi również z powodu niekomfortowych warunków pracy takich jak: uciążliwy hałas czy nieodpowiednie temperatury.

U 25 procent Polaków stres jest wywołany również koniecznością zostawania w pracy po godzinach. Ponadto mnóstwo osób skarży się na negatywne relacje w pracy oraz brak porozumienia z szefem. W takich niekomfortowych sytuacjach z pomocą przychodzi szkolenie komunikacja w zespole.

Motywacja i zaangażowanie, a wypalenie zawodowe szkolenie

Dla osób narażonych na stres w pracy z pomocą przychodzą warsztaty radzenia sobie ze stresem. Poszczególne moduły szkolenia pozwalają odzyskać zdolność do zaangażowania się w pracę oraz zapobiegają wypaleniu zawodowemu.

Wypalenie zawodowe szkolenie pozwala wszystkim uczestnikom przyjrzeć się z bliska źródłom motywacji oraz zastanowić się, co warto zmienić, aby odzyskać chęć do pracy. Warto pamiętać o tym, że w tym przypadku bardzo ważny jest optymizm oraz elastyczność myślenia.

Warsztaty radzenia sobie ze stresem sprawiają, że ich uczestnicy poznają dogłębnie swój styl myślenia oraz sposób interpretowania sukcesów oraz porażek, dzięki czemu maja możliwość nauczenia się świadomego kierowania swoim myśleniem. Szkolenia te pozwalają im pobudzać kreatywność, która to jest przecież źródłem radości oraz zapobiegania frustracji. Poznane narzędzia wpływają na emocje uczestników oraz pozwalają pielęgnować pozytywne emocje.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.