Jakie szkolenia powinni przejść sprzedawcy?

Do dziedzin, w których ważne jest szkolenie, telemarketing należy z całą pewnością. Podobnie zresztą jak sprzedaż tradycyjna, stacjonarna, a także podczas eventów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie szkolenia powinni przejść sprzedawcy?

Do dziedzin, w których ważne jest szkolenie, telemarketing należy z całą pewnością. Podobnie zresztą jak sprzedaż tradycyjna, stacjonarna, a także podczas ewentów. Każdy rodzaj i kanał sprzedaży wymaga nieco innych umiejętności, skupimy się zatem na tym, jakie szkolenia powinno przejść pracownicy prowadzący sprzedaż przez telefon.

Techniki sprzedaży

Kluczową umiejętnością jest znajomość technik sprzedaży, a także języka korzyści. Do sprzedaży trafiają często osoby bardzo młode, dla których jest to pierwsza praca, a także takie, które wcześniej wykonywały inny zawód i szukają lepszych zarobków lub unikają wypalenia. Dla nich te pojęcia będą nowością, a zastosowanie ich w praktyce – wymagać będzie zdobycia wiedzy i ćwiczeń.

Gdy przychodzi czas na pierwsze szkolenie telemarketing opiera się właśnie na języku korzyści, aktywnym słuchaniu, angażowaniu, korzysta z technik sprzedaży, które zostały ściśle opisane i mają znaną skuteczność. Szkolenie dla handlowców może tutaj służyć poznaniu tych technik albo doskonaleniu umiejętności. Warto tez aktualizować stale swoją wiedzę, by być przed konkurencją.

Szkolenia z psychologii i autoprezentacja

Gdy interesują nas szkolenia otwarte Warszawa oferuje wiele poświęconych tym zagadnieniom. Znajomość psychologii, czyli tego, jak ludzie podejmują decyzję i jaką mają hierarchę potrzeb, pozwoli dostosować się do nich, zyskać zaufanie i zyskać tym samym klientów i wyniki.

Istnieje nawet cała dziedzina psychologii biznesu, mówiąca m. in. o racjonalności (lub jej braku), zarządzaniu ryzykiem pracy w zespole, postrzeganiu konkurencji itp. Często szkolenia dla handlowców prowadzą właśnie doświadczeni psychologowie biznesu.

A czy autoprezentacja jest ważna w sprzedaży telefonicznej? Wbrew pozorom bardziej, niż się wydaje. To, czy się uśmiechamy, jak siedzimy, u wielu osób nawet to, czy jesteśmy ubraniu biurowo czy w dresie – będzie słyszalne w naszym głosie i wpłynie na to, jak rozmawiamy. Ponadto takie szkolenia pomogą wzmocnić pewność siebie u osób, którym jej brakuje.

Szkolenia wewnątrzfirmowe

Wiele konkretnych umiejętności dają szkolenia dedykowane naszej firmie, jak i szkolenia otwarte (Warszawa nie jest jedynym miastem gdzie można z takich skorzystać). Jednak nie można zapominać o szkoleniach wewnętrznych, wykraczających poza obowiązkowe szkolenie bhp i przysposobienie do stanowiska pracy. Warto szkolić nowych pracowników tak, aby dokładnie znali ofertę firmy.

Taka wiedza może być potwierdzona testem pisemnym lub sprawdzeniem reakcji i odpowiedzi na pytania w symulowanej rozmowie. To bardzo ważne, aby sprzedawca był kompetentny i potrafił wyczerpująco rozwiać wszystkie wątpliwości klientów, wytłumaczyć niejasności. Również opracowanie takich szkoleń i egzaminów można zlecić zewnętrznej firmie, gdy nie mamy zasobów kadrowych do ich przeprowadzenia lub chcemy, aby od razu zahaczyły także o psychologię sprzedaży.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.