Kiedy wprowadzamy metodę kanban?

Niemal każde szkolenie agile pokazuje nam, jak ważne w realizacji projektów jest właściwe podejście do ludzi, klienta i jakości. Z tego też względu coraz częściej stawia się na doskonalenie czynności, czy zasad w zespole.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy wprowadzamy metodę kanban?

Niemal każde szkolenie agile pokazuje nam, jak ważne w realizacji projektów jest właściwe podejście do ludzi, klienta i jakości. Z tego też względu coraz częściej stawia się na doskonalenie czynności, czy zasad w zespole. Jednym ze sposobów na doskonalenie działań i produkcji jest metoda kanban. Co wnosi w pracę zespołu? Kiedy warto ją wprowadzić?

Codzienna praca zespołu scrumowego jest bardzo złożona i nie łatwa. Z tego też względu do zespołu coraz częściej powoływane są osoby, które doskonale znają się na pracy w takim zespole, nie rzadko posiadają również certyfikat agilepm foundation.

Certyfikat ten jest bowiem świadectwem wysokich umiejętności i kompetencji w zarządzaniu projektami, co z pewnością jest bardzo istotne. Od osób, które ukończyły szkolenia scrum master oczekuje się przede wszystkim profesjonalizmu, wysokich kompetencji i dużych umiejętności w zakresie kierowania projektem i zespołem scrumowym.

Jeśli zespół pracuje nad doskonaleniem jakiegoś procesu, np. produkcji, często chce wykorzystać metodę kanban. Jak pokazują szkolenia scrum, wprowadzenie tej metody przez zespół scrumowy jest w pełni możliwe i łatwe. Powinno jednak być poprzedzone odpowiednimi szkoleniami lub kursami, które ułatwią rozsądne podejście do tego zadania.

Zdaniem specjalistów, metodę kanban powinno się wprowadzać zawsze, gdy zmniejsza się jakość produktu, czy też rośnie chaos i frustracja wśród pracowników. Wówczas mogą zaangażować się osoby, które ukończyły szkolenie product owner i mają doświadczenie w tym zakresie. Jeśli jednak współpraca z samym product ownerem nie jest wystarczająca, wówczas koniecznością może okazać się metoda kanban.

Jest to również metoda zwinna, która doskonale sprawdza się w wielu organizacjach i przedsiębiorstwach, dlatego staje się coraz częściej wykorzystywana. Przydatna jest zwłaszcza w szczególnie skomplikowanych i wymagających standaryzacji procesach. Z tego też powodu wprowadza się ją najchętniej wówczas, gdy jakiś proces wymaga tej standaryzacji, tak jak to jest np. w przypadku produkcji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.