Kierowanie ludźmi – o czym należy pamiętać

Osoby piastujące stanowiska przywódcze muszą wiedzieć, jak kierować innymi ludźmi. Mowa tutaj nie o manipulowaniu, a o tym, jak najskuteczniej zarządzać grupą osób. Bez problemu można się tego nauczyć, jeżeli ktoś nie jest pewien czy podoła właśnie takim zadaniom.

zdjęcie - (the_title())

 

Osoby piastujące stanowiska przywódcze muszą wiedzieć, jak kierować innymi ludźmi. Mowa tutaj nie o manipulowaniu, a o tym, jak najskuteczniej zarządzać grupą osób. Bez problemu można się tego nauczyć, jeżeli ktoś nie jest pewien czy podoła właśnie takim zadaniom.


Najważniejszy jest człowiek

Ktoś, kogo zadaniem jest kierowanie innymi ludźmi nie może zapominać, że zawsze to właśnie człowiek jest najważniejszy. Nie może być tak, że wykonywanie zadania będzie ważniejsze od poszczególnych osób, dobro pracownika zawsze powinno być wyżej niż dobro aktualnie realizowanego projektu. Każdy pracownik powinien jak najbardziej uczestniczyć w rozwoju firmy, powinien także wiedzieć, że w każdej chwili będzie wysłuchany jak również może liczyć na wsparcie zarówno kolegów jak też przełożonych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

Szacunek dla każdego

Bez względu na stanowisko zajmowane w firmie, każdemu należy się jednakowy szacunek. To powinno płynąć z góry, gdyż to właśnie liderzy są osobami, które dają przykład pozostałym członkom zespołu. Tutaj istotne są kwestie komunikacji między ludźmi, prośba zamiast sztywnego polecenia czy krótka rozmowa na tematy niezwiązane z pracą - to wszystko pozwala na utrzymanie znacznie lepszej komunikacji jak również okazanie ludziom należnego im szacunku.


Motywacja do pracy

Dobry pracownik to taki który ma dobrą motywację do tego, aby się rozwijać i pracować znacznie skuteczniej. Nie chodzi tutaj tylko o kwestie premii finansowych, ale także o możliwości awansu czy też sam fakt, że dobra praca zawsze będzie zauważona. Na pewno jednak pracownicy powinni za swoją pracę otrzymywać odpowiednie wynagrodzenie, aby nie musieli martwić się kwestiami finansowymi. Problemy takiej natury bowiem mogą się przełożyć na skupienie w pracy czy efektywność pracownika. Obecnie wiele firm zmienia co jakiś czas system motywacyjny, aby był on znacznie bardziej atrakcyjniejszy dla pracowników. Zadowolony pracownik jest dla firmy na pewno znacznie bardziej cenny, gdyż pracuje o wiele bardziej wydajnie i efektywnie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.