Kim jest project manager?

W obrębie każdej firmy pracownicy pracują nad konkretnymi projektami. Przy małych przedsiębiorstwach może być za nie odpowiedzialny konkretny, stały zespół…

Gamma - Kim jest project manager?

  W przypadku większych zbierani są członkowie z konkretnych działów, zasilający szeregi i pracujący nad częścią, która odpowiada ich dziedzinie wiedzy. Zarządzanie taką grupą ludzi nie jest rzeczą najłatwiejszą, co to dopiero mówić o sukcesach.

  Kto jest w stanie zapanować nad tym chaosem?
  Szefostwo nakazuje zrealizowanie danej strategii poszczególnym managerom, którzy z kolei dzielą zadania na kierowników i wyznaczają liderów, którzy będą odpowiadać za całość projektu. Oddelegowanie do poszczególnych grup jest często szansą na uczestniczenie w aktywnym rozwoju firmy, może jednak stanowić poważne zagrożenie dla jej stabilizacji i wizerunkowi, jeżeli projekt nie jest odpowiednio przygotowany.

  Gamma.

  Sprawdź naszą ofertę szkoleń. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołemzarządzanie pokoleniem y.

  Wtedy pojawia się miejsce dla project managera, który zajmie się zorganizowaniem wszystkich planów i zaplanowaniem etapów realizacji przedsięwzięcia. Jego naczelnym zadaniem jest przewodzenie zespołowi ludzi, powołanemu do zrealizowania zadania, podział obowiązków, nagradzanie sukcesów i analizowanie porażek oraz motywowanie działania w najlepszym interesie firmy wraz z innymi pracownikami. To on obarczony jest odpowiedzialnością za niepowodzenie i to na jego barki spada obowiązek raportowania postępów przed szefostwem.

  Jak można zostać zarządcą projektu?
  Najpewniejszą drogą, w czasie której można skorzystać z osób bardziej doświadczonych i skłonnych podzielić się swoją wiedzą w przystępny sposób, jest szkolenie zarządzanie projektami np. szkolenie agile foundation zorganizowane dla tych liderów i uczestników. Poprzez mieszankę wiedzy teoretycznej i praktycznej, uczą się, jak powinna przebiegać prawidłowa praca w zespole oraz jakie elementy mają decydujące znaczenie dla działań związanych z zarządzaniem projektami.

  Tylko na drodze formalnej edukacji kierownictwo może mieć pewność, że wykształci efektownych liderów, bez ponoszenia strat ze strony przedsiębiorstwa. Koszt kształcenia pracownika, jeżeli dobrze spożytkowany, zawsze zwróci się z nawiązką.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.