Komu są potrzebne szkolenia z wystąpień publicznych?

Wystąpienia publiczne, to rodzaj autoprezentacji, nawet jeśli tematyka nie jest związana z naszą osobą tylko z innym, niezależnym tematem. Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, komu dokładnie powinno się zasugerować aby udał się na odpowiednie szkolenie/kurs właśnie z zakresu prezentacji. W praktyce powinno być to skierowane do każdego kto ma jakikolwiek kontakt z przemówieniami, czy to są one skierowane do małej bądź dużej grupy słuchaczy.

zdjęcie - Komu są potrzebne szkolenia z wystąpień publicznych?
 
Wystąpienia publiczne, to rodzaj autoprezentacji, nawet jeśli tematyka nie jest związana z naszą osobą tylko z innym, niezależnym tematem. Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, komu dokładnie powinno się zasugerować aby udał się na odpowiednie szkolenie/kurs właśnie z zakresu prezentacji.

W praktyce powinno być to skierowane do każdego kto ma jakikolwiek kontakt z przemówieniami, czy to są one skierowane do małej bądź dużej grupy słuchaczy. Jakby na to nie spojrzeć ważne jest by pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które są uniwersalne dla każdego, kto związany jest z prezentacjami publicznymi. Mowa tutaj o trzech głównych aspektach.
 
Pierwszy z nich jest związany z wyglądem osoby prezentującej. Mowa tu zarówno o dokładnym i precyzyjnym wyglądem, który będzie odpowiedni do tematu prezentacji. Nie ma co ukrywać, że najlepszym rozwiązaniem jest ubranie się się w przypadku mężczyzn w garnitur, zaś w przypadku kobiet w elegancki strój (może być w formie galowej).

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

Drugą kwestią, warto podkreślenia jest sposób wypowiedzi. Oczywiście nie można od każdego oczekiwać, że stanie się on/ona na zawołanie znakomitym mówcą, jednakże podstawą jest pamiętać o tym by zawsze przygotować się do prezentacji, tak by słuchacze czuli to, że wiemy o czym mówimy.
 
Ostatnim elementem jest sama prezentacja. W obecnych czasach zazwyczaj korzysta się z prezentacji komputerowych, które to najlepiej i najłatwiej przygotować. Tym sposobem treść jaką umieścimy musi być czytelna i zrozumiała, jak i zawierać tak dobrane informacje, by można je było łatwo zapamiętać.
 
Istnieje także szereg innych technik, które są potrzebne by móc lepiej się zaprezentować podczas prowadzenia wystąpienia publicznego. Stąd warto zawsze pamiętać by móc o skorzystaniu z różnego rodzaju szkoleń. Dzięki takim rozwiązaniom możemy znacznie podnieść sobie swoje umiejętności i bardziej efektywnie oddziaływać na słuchaczy, dzięki czemu wzrośnie np. sprzedaż naszej firmy, czy też zyskać nowych klientów bądź kontrahentów, jak i w wielu innych sytuacjach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.