Komunikacja interpersonalna – co to jest?

Od pierwszego dnia naszych urodzin towarzyszy nam takie zjawisko jak komunikacja interpersonalna. Nawet jeśli nie jesteśmy jeszcze tego do końca świadomi to ona nam towarzyszy od początku. Jest to nic innego jak rodzaj komunikowania się ze sobą. Małe dziecko komunikuje swoim rodzicom o tym, że jest głodne, chce mu się pić czy ma brudną pieluszkę za pomocą płaczu. To jest również pierwszy rodzaj komunikacji między dzieckiem a rodzicem, zatem rodzaj komunikacji interpersonalnej. 

4 lipca 2018
zdjęcie - Komunikacja interpersonalna – co to jest?
 
Od pierwszego dnia naszych urodzin towarzyszy nam takie zjawisko jak komunikacja interpersonalna. Nawet jeśli nie jesteśmy jeszcze tego do końca świadomi to ona nam towarzyszy od początku. Jest to nic innego jak rodzaj komunikowania się ze sobą. Małe dziecko komunikuje swoim rodzicom o tym, że jest głodne, chce mu się pić czy ma brudną pieluszkę za pomocą płaczu. To jest również pierwszy rodzaj komunikacji między dzieckiem a rodzicem, zatem rodzaj komunikacji interpersonalnej. Pierwsze próby komunikacji są intuicyjne.
 
Jednak kiedy człowiek jest już dorosły to uczy się coraz to nowszych technik i powinien nad nimi mieć stałą kontrolę. Dzisiejszy zakres wiedzy w tym temacie daje możliwość nauki ludzi o tym czym jest komunikacja interpersonalna, jakie są znane techniki prawidłowego komunikowania się ze sobą. Ludzie coraz częściej chcą poznawać takie techniki, ponieważ to sprawia, że ich rozmowa jest prowadzona w prawidłowym kierunku, że nic ją nie zaburza, że ich cel może zostać osiągnięty oraz, ze cała rozmowa nie zakończy się konfliktem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Umiejętność posługiwania się prawidłowo komunikacją interpersonalną pozwala na osiąganie w życiu zawodowym jak i towarzyskim samych sukcesów, ponieważ ludzie są nam potrzebni do osiągania sukcesów, a żeby taki osiągnąć trzeba umieć się z nimi dogadać.
 
Prowadzimy z innymi ludźmi komunikacją za pomocą mowy werbalnej i niewerbalnej. Do takich zaliczamy mowę, mowę ciała, gesty, symbole, dźwięki, mimikę twarzy i inne tego typu czynniki.

Warto jest zadbać o to aby nikt ani nic nam nie zakłócało naszej komunikacji z drugim człowiekiem, ponieważ nawet takie negatywne czynniki jak: źle dostosowane komunikaty do rozmówcy, używanie obcych języków czy symboli dla rozmówcy, dawanie do zrozumienia jak wiele różni nas od naszego rozmówcy, brak uwagi do naszego rozmówcy, zakłócenie zewnętrzne takie jak hałas czy nadmiar informacji w jednym komunikacie mogą sprawić, ze nasz rozmówca źle nas odbierze lub naszą intencję rozmowy i cała rozmowa zakończy sie konfliktem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.