Komunikacja w pracy

Ludzie to osobniki społeczne, zaś każde społeczeństwo wiąże się z potrzebą wymieniania zdań, dzięki czemu może ze sobą funkcjonować. Nie trudno więc zauważyć, że proces komunikacji, o którym jest mowa, należy do najważniejszych aspektów prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Sama komunikacja przydatna jest w pracy w dwóch przypadkach. Skupmy się na razie na pierwszym, czyli zdolności odpowiedniej rozmowy pracownika z klientem

   
  Ludzie to osobniki społeczne, zaś każde społeczeństwo wiąże się z potrzebą wymieniania zdań, dzięki czemu może ze sobą funkcjonować. Nie trudno więc zauważyć, że proces komunikacji, o którym jest mowa, należy do najważniejszych aspektów prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Sama komunikacja przydatna jest w pracy w dwóch przypadkach. Skupmy się na razie na pierwszym, czyli zdolności odpowiedniej rozmowy pracownika z klientem.

  Dzięki właściwej komunikacji, jest on w stanie zachęcić klienta do zakupu danego produktu bądź usługi dzięki czemu firma zyska pieniądze.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

  Ponadto osoby komunikatywny, czyli takie co łatwo nawiązują kontakty są w stanie bardzo szybko awansować by w niedalekie przyszłości piastować bardzo wysokie stanowiska. Jednakże sama komunikacja dla przedsiębiorstwa jest także ważna z innego punktu widzenia i nie mowa tu o wrodzonej zdolności do nawiązywania kontaktów. Chodzi o wymianę informacji pomiędzy pracownikami.

  Przybliżmy pewną sytuację. Mamy menadżera, pod którego podlega kilkunastoosobowy zespół. Pracują oni nad jednym ogromnym projektem, który wymaga idealnego współgrania ze sobą różnych elementów. Gdyby poszczególne osoby z zespołu nie komunikowały się ze sobą, ustalenie co jest do zrobienia, co należy poprawić, a także co zrobić i w jakim momencie, byłoby niemożliwe.

  Oczywiście podany przykład jest bardzo kolokwialny, gdyż w żadnym przedsiębiorstwie taka sytuacja miejsca nie może mieć, jednakże nie oznacza to wcale, że nie może dojść do zakłócenia komunikacji pomiędzy poszczególnymi szczeblami zarządzania firmy. W efekcie może się to przełożyć na brak pewnych informacji, które w ostatecznym rozrachunku doprowadza do powstania pewnych strat. Dlatego też poprawna komunikacja ma tak bardzo ważne znaczenie.

  W momencie gdy będzie szybka, pozwoli ona na rozwiązanie problemów i zapobiegnie wielu kłótniom, w innym przypadku tylko je pogorszy. Oczywiście w dzisiejszej dobie wszechobecnego internetu komunikacja została uproszczona, nie zmienia to jednak faktu, że w każdym przedsiębiorstwie musi być wydzielone, kto przekazuje informacje komu, dzięki czemu zawsze będzie wiadomo, w jakim miejscu doszło do przerwania przepływu informacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.