Komunikacja w pracy

Ludzie to osobniki społeczne, zaś każde społeczeństwo wiąże się z potrzebą wymieniania zdań, dzięki czemu może ze sobą funkcjonować. Nie trudno więc zauważyć, że proces komunikacji, o którym jest mowa, należy do najważniejszych aspektów prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Sama komunikacja przydatna jest w pracy w dwóch przypadkach. Skupmy się na razie na pierwszym, czyli zdolności odpowiedniej rozmowy pracownika z klientem

7 czerwca 2018
zdjęcie - Komunikacja w pracy
 
Ludzie to osobniki społeczne, zaś każde społeczeństwo wiąże się z potrzebą wymieniania zdań, dzięki czemu może ze sobą funkcjonować. Nie trudno więc zauważyć, że proces komunikacji, o którym jest mowa, należy do najważniejszych aspektów prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Sama komunikacja przydatna jest w pracy w dwóch przypadkach. Skupmy się na razie na pierwszym, czyli zdolności odpowiedniej rozmowy pracownika z klientem.

Dzięki właściwej komunikacji, jest on w stanie zachęcić klienta do zakupu danego produktu bądź usługi dzięki czemu firma zyska pieniądze.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, team building.

Ponadto osoby komunikatywny, czyli takie co łatwo nawiązują kontakty są w stanie bardzo szybko awansować by w niedalekie przyszłości piastować bardzo wysokie stanowiska. Jednakże sama komunikacja dla przedsiębiorstwa jest także ważna z innego punktu widzenia i nie mowa tu o wrodzonej zdolności do nawiązywania kontaktów. Chodzi o wymianę informacji pomiędzy pracownikami.

Przybliżmy pewną sytuację. Mamy menadżera, pod którego podlega kilkunastoosobowy zespół. Pracują oni nad jednym ogromnym projektem, który wymaga idealnego współgrania ze sobą różnych elementów. Gdyby poszczególne osoby z zespołu nie komunikowały się ze sobą, ustalenie co jest do zrobienia, co należy poprawić, a także co zrobić i w jakim momencie, byłoby niemożliwe.

Oczywiście podany przykład jest bardzo kolokwialny, gdyż w żadnym przedsiębiorstwie taka sytuacja miejsca nie może mieć, jednakże nie oznacza to wcale, że nie może dojść do zakłócenia komunikacji pomiędzy poszczególnymi szczeblami zarządzania firmy. W efekcie może się to przełożyć na brak pewnych informacji, które w ostatecznym rozrachunku doprowadza do powstania pewnych strat. Dlatego też poprawna komunikacja ma tak bardzo ważne znaczenie.

W momencie gdy będzie szybka, pozwoli ona na rozwiązanie problemów i zapobiegnie wielu kłótniom, w innym przypadku tylko je pogorszy. Oczywiście w dzisiejszej dobie wszechobecnego internetu komunikacja została uproszczona, nie zmienia to jednak faktu, że w każdym przedsiębiorstwie musi być wydzielone, kto przekazuje informacje komu, dzięki czemu zawsze będzie wiadomo, w jakim miejscu doszło do przerwania przepływu informacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.