Lepiej, szybciej i dokładniej – jak zwiększyć efektywność pracowników?

Czas to pieniądz, jak zwykło się powszechnie mawiać. Szczególnie w zakładach pracy ma to olbrzymie znaczenie. Dlatego tak ważne jest, aby każdy wykonywał swoją pracę, z pełną kompetencją i wiedzą – teoretyczną i praktyczną.

4 lipca 2019
zdjęcie - Lepiej, szybciej i dokładniej – jak zwiększyć efektywność pracowników?

Lepiej, szybciej i dokładniej - jak zwiększyć efektywność pracowników?

Czas to pieniądz, jak zwykło się powszechnie mawiać. Szczególnie w zakładach pracy ma to olbrzymie znaczenie. Dlatego tak ważne jest, aby każdy wykonywał swoją pracę, z pełną kompetencją i wiedzą – teoretyczną i praktyczną.

Koniecznością dla realizacji tego celu stają się popularne kursy i szkolenia, dzięki którym w łatwy sposób można realizować konkretne cele rozwojowe i znacząco zwiększać efektywność i produktywność w pracy. Na co warto szczególnie zwracać uwagę, żeby obowiązki były realizowane szybko i sprawnie?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

Trzy słowa – bliskie, ale nie jednoznaczne

Z realizacją zadań wiążą się trzy terminy, które często bywają stosowane wymiennie, choć mają odmienne znaczenia. Chodzi o: efektywność, produktywność i wydajność. Czym się różnią?

Efektywność określa, jak wykorzystać posiadane zasoby, w najlepszy możliwy sposób. Wydajność mówi o tym, jak robić coś szybciej niż dotychczas, a produktywność, jak robić mniej i osiągać lepsze rezultaty.

Liderzy i menedżerowie powinni skupiać się na wszystkich trzech obszarach, aby zoptymalizować codzienną realizację zawodowych obowiązków przez pracowników.

Z czego się doedukowywać – szkolenia pracowników Wrocław

Jeśli szukamy sposobu na bardziej efektywną pracę zespołu, każdy zwierzchnik musi zacząć od pytania do siebie: czy zrobił wszystko, aby miejsce pracy było jak najlepiej dostosowane do potrzeb realizacji zadań.

Należy wyznaczać odpowiednie standardy i planować obowiązki dziennie, a także długodystansowo. Pracownicy powinni mieć jasno i klarownie wyznaczone cele oraz oczekiwania. Wówczas łatwiej delegować zadania i precyzować zakres działania. Tego wszystkiego można oczywiście się nauczyć, uczęszczając na zajęcia i kursy, które organizuje niejeden ośrodek szkoleniowy Wrocław.

Gdy podstawy są wprowadzone i realizowane, wówczas należy zająć się doskonaleniem ogółu i jednostek. Aby zwiększyć efektywność pracowników, warto znaleźć odpowiednio dopasowane do ich potrzeb kursy i szkolenia, które podnoszą umiejętności zawodowe. Powinno być to realizowane w oparciu o pracownicze plany rozwojowe, wówczas najłatwiej uzyskać dobre wyniki i podnosić konkretne kompetencje, przy ściśle określonym celu do realizacji.

Szkolenia pracowników Wrocław mogą dotyczyć umiejętności czysto zawodowych, związanych z profesją każdego z pracowników, dzięki czemu zespół będzie mógł profesjonalnie rozwiązywać poszczególne zadania w ramach projektu. Nie można jednak też zapominać o ogólnych umiejętnościach interpersonalnych, jak komunikacja, zdolność do rozwiązywania i przeciwdziałania konfliktom itp. To one w głównej mierze wpływają na relacje w grupie, a także na sprawność w działaniu zespołu jako kolektywu.

Nieustanny rozwój drogą do sukcesu

Możemy wybierać z szeregu różnych wariantów, jakie oferują kursy doszkalające Wrocław. Warto jednak mieć w pamięci, że podnoszenie efektywności i rozwój, to nie zadanie jednorazowe, a raczej nieustanny proces, który ma zwiększać nasze możliwości. Nikt nie jest przecież doskonały i trzeba nieustannie pracować nad sobą i otoczeniem, aby znajdywać lepsze i skuteczniejsze metody do dla osiągania coraz lepszych rezultatów.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.