Liczy się człowiek

Choć wiele osób zdaje sobie sprawę z tej prostej prawdy, niewielu wprowadza ją konsekwentnie w życie, wierząc, że jedynie sprawdzone procedury zapewniają powodzenie. Za sukces przedsiębiorstwa odpowiedzialni są ludzie, ich zaangażowanie oraz motywacja do podejmowania nowych wyzwać i reprezentowania firmy również poza godzinami spędzonymi poza zakładem pracy.

zdjęcie - (the_title())

 

Choć wiele osób zdaje sobie sprawę z tej prostej prawdy, niewielu wprowadza ją konsekwentnie w życie, wierząc, że jedynie sprawdzone procedury zapewniają powodzenie. Za sukces przedsiębiorstwa odpowiedzialni są ludzie, ich zaangażowanie oraz motywacja do podejmowania nowych wyzwać i reprezentowania firmy również poza godzinami spędzonymi poza zakładem pracy.

Dobrze naoliwiony mechanizm

Realizowanie zlecenia jest złożonym procesem, w którym zachodzi wiele interakcji wpływających na końcowy efekt. Zachodzą one między członkami zespołu, pracownikami a klientem, dostawcami, wykonawcami i pośrednikami. Istnieje cały łańcuch zależności, w którym istotne jest zgranie i współpraca. W przypadku dużych, wieloosobowych grup rzadko zdarza się, żeby właściwie wypełnić swoje obowiązki wobec zleceniodawcy – istnieje zbyt długi ciąg dzielący obie strony, ale możliwe było jasne porozumiewanie się.

Temu problemowi starają się zaradzić współczesne teorie zarządzania. Stawiają one na swobodę i umiejętności pracowników tworzących zespół deweloperski. Pod opieką koordynatora są oni w stanie wypełnić zadanie z należytą uwagą, pomysłowością i terminowością. Dzięki systematycznej kontroli postępów dają radę szybko i sprawnie przekazać klientowi efekty swojej pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?

Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, szkolenia po angielsku, szkolenia miękkie Warszawa.

Jak się tego nauczyć?

U samej postawy tej metody nie leży żadna skomplikowana wiedza ani teoria, jaką należy przyswoić. Szkolenia zarządzanie projektami jedynie podpowiada, na jakich elementach należy się skupić. Kłopotem jest samo wdrożenie tej metody w przedsiębiorstwie. Należy przygotować się na początkowe zamieszanie i zdezorientowanie, które towarzyszy zmianom. Pracownicy, którzy do tej pory mieli narzucone konkretne warunki do zrealizowania, nagle staną przed problemem samodzielnego zorganizowania czasu. Wielu z nich może w pierwszej chwili zbagatelizować sprawę i uznać, że to zbyt proste.

Okazuje się jednak, że po początkowych trudnościach, kiedy już zespół zrozumie istotę współpracy, będzie ona bez większych zakłóceń. Większość sporów będzie raczej dotyczyła spornych idei niż faktycznych kłopotów zawodowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.