Mobbing w miejscu – najpopularniejsze formy

Mimo działań prawnych oraz polityce antymobbingowej wielu pracodawców, mobbing w dalszym ciągu stanowi bardzo szkodliwe i powszechne zjawisko. Dzieli się on na wiele taktyk i rodzajów, część z nich często traktowana jest niewystarczająco poważnie zarówno przez pracodawców i kierownictwo, jak i przez samych zainteresowanych, których dotykają niewłaściwe zachowania w miejscu pracy.

zdjęcie - (the_title())

   

  Mimo działań prawnych oraz polityce antymobbingowej wielu pracodawców, mobbing w dalszym ciągu stanowi bardzo szkodliwe i powszechne zjawisko. Dzieli się on na wiele taktyk i rodzajów, część z nich często traktowana jest niewystarczająco poważnie zarówno przez pracodawców i kierownictwo, jak i przez samych zainteresowanych, których dotykają niewłaściwe zachowania w miejscu pracy.

  Upokorzenie i poniżenie

  Działania, które mają na celu upokorzenie i poniżenie pracownika, są jedną z najbardziej szkodliwą formą mobbingu. Wpływają one nie tylko na stan psychiczny jednostki, ale powodują pogorszenie jakości pracy, atmosfery w grupie i znacząco przekładają się na wyniki wypracowywane przez ogół pracowników. Najczęściej dotyczą działań współpracowników i mogą polegać na wyśmiewaniu pracy, wyglądu czy wypowiedzi, zniesławieniu i pomówieniach czy obraźliwych gestach.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Lekceważenie, ośmieszanie czy złośliwości pomiędzy pracownikami mogą świadczyć o problemie mobbingu w miejscu pracy. Przeciwdziałaj zachowaniom mobbingowym w urzędzie i firmie. Przywróć właściwe zachowania i zdrowe relacje pomiędzy pracownikami – zapoznaj się z programem szkolenia antymobbingowego dla pracowników. Zobacz również szkolenia otwarte, szkolenia sprzedażowe.

  Zastraszenie - taktyka kierownictwa

  Zdarza się, że działań mobbingowych dopuszcza się kierownictwo, zwykle w celu zastraszenia pracowników. Może to być odmawianie regulaminowych przerw w pracy, przymusowe wykonywanie innych, ponadczasowych obowiązków czy strasznie nielegalnymi konsekwencjami finansowymi lub nieuzasadnioną utratą pracy. Walka z kierownictwem może być szczególnie męcząca i trudna, częściej bardzo trudno ją udowodnić oraz przekonać pracodawcę do swoich racji.

  Jak walczyć z mobbingiem?

  Główną metodą walki z mobbingiem jest edukacja personelu z zakresu ich praw oraz konsekwencji, jakie ponoszą osoby, które w jakikolwiek sposób znęcają się nad innymi. Jeśli chodzi o przeciwdziałanie mobbingowi w miejscu pracy szkolenie, które jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników na każdym szczeblu zawodowym, może przynieść wiele korzyści oraz znacząco ograniczyć rozpowszechnianie tego typu zjawisk. Pracodawca powinien także wykazywać jasną postawę w kwestiach prowadzenia polityki antymobbingowej oraz reagować na każdą przesłankę, która może dotyczyć pojawienia się tego niebezpiecznego i przykrego zjawiska w miejscu pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.