Krawat – jego koniec powinien znajdować się na wysokości klamry paska, lub miejsca gdzie powinna się znajdować. Dół spodni – nad piętą w tylnej części powinien sięgać obcasa, a z przodu powinien mieć jedno załamanie na podbiciu stopy. Mankiety koszuli – niezależnie od pozycji ciała powinny wystawać spod rękawa marynarki najwyżej 2 centymetry. Skarpetki – powinny być w kolorze butów lub najwyżej o ton jaśniejsze i zawsze powinny osłaniać całą nogę, tak by niezależnie od pozycji ciała łydka była zakryta. Guziki marynarki – jeśli jest jednorzędowa to siadając zawsze guziki są rozpięte, a jeśli dwurzędowa, to nigdy nie rozpinasz guzików.
Cztery punkty kontrolne w stroju kobiety:
Strój kobiety występującej publicznie jest mniej sformalizowany, choćby dlatego, ze kobieta ma więcej możliwości w tym względzie (kostium, garnitur, sukienka): Ogólne wrażenie – jeśli pierwszą uwagę słuchacza przyciąga cokolwiek poza twarzą, to znaczy, że coś jest nie tak. Biżuteria – najwięcej trzy elementy biżuterii. Kolory – uważaj na kolor czerwony – odwraca uwagę i dekoncentruje. Czerń, granat, odcienie szarości to uniwersalne kolory biznesowe. Desenie – zrównoważone i stonowane, jeśli paski to pionowe – wydłużają sylwetkę, poziome – skracają sylwetkę.
Gamma. Firma szkoleniowa roku! Zobacz nasze szkolenia menadżerskie:
Profesjonalny wizerunek to przede wszystkim znajomość i umiejętne wykorzystywanie zasad savoir vivre. Kurs savoir vivre obejmuje normy obowiązujące w etykiecie towarzyskiej oraz biznesowej w atrakcyjnej, praktycznej formie. Zapraszamy na szkolenie z business savoir vivre 'u.
Skorzystaj z naszej bezpłatnej strefy wiedzy wikiGamma+ . Znajdziesz tam:
800 pigułek wiedzy
40 filmów edukacyjnych
~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Zapraszamy do naszej
gamma Wiki +
Znajdziesz tam:
800 pigułek wiedzy
40 filmów edukacyjnych
~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.