Na czym polega etyka negocjacji?

Negocjacje stanowią jeden z najważniejszych wyznaczników działalności firmy na rynku. Jest to sprawdzony sposób na  rozwiązywanie zaistniałych sytuacji konfliktowych. Podczas negocjowania z ważnym partnerem biznesowym trzeba wykazać się nie tylko dużymi umiejętnościami lecz także etyką zawodową.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega etyka negocjacji?

Negocjacje stanowią jeden z najważniejszych wyznaczników działalności firmy na rynku. Jest to sprawdzony sposób na  rozwiązywanie zaistniałych sytuacji konfliktowych. Podczas negocjowania z ważnym partnerem biznesowym trzeba wykazać się nie tylko dużymi umiejętnościami lecz także etyką zawodową. Umiejętności tych uczy każde profesjonalne szkolenie dla handlowców.

Bardziej specjalistyczna definicja negocjacji określa je jako dwustronny proces komunikowania się, którego głównym celem jest dążenie do osiągnięcia wspólnego porozumienia.

Negocjowanie a profesjonalne szkolenie dla handlowców

Negocjacje nigdy nie powinny być traktowane przez strony, ani jako forma współpracy, ani tym bardziej jako bezpośrednie starcie. Są one powszechnie uważane za połączenie kooperacji, a więc nastawienia na współdziałanie z asertywnością, która rozumiana jest jako umiejętność stanowczego mówienia - "nie". Ponadto negocjatorzy powinni zawsze wykazywać się etyką zawodową.

Do negocjacji należy zawsze się wcześniej odpowiednio przygotować. W tym celu powinno się przede wszystkim zebrać i przeanalizować wszystkie cele, jakie mają być wynikiem tych negocjacji.

Dla powodzenia negocjacji ogromne znaczenie ma czynnik psychologiczny oraz osobowość poszczególnych osób prowadzących rozmowę. Ponadto istotną rolę odgrywa również ubiór, sposób wysławiania się oraz kultura osobista negocjatorów.

Szkolenia negocjacje – czyli jak skutecznie negocjować?

Szkolenie negocjacje daje każdemu uczestnikowi szanse zrozumienia co jest prawdziwym celem negocjacji oraz jak ten cel osiągnąć w sposób dający dużo satysfakcji i korzyści.

Udział w organizowanych przez profesjonalnych trenerów warsztatach daje wszystkim uczestnikom wiedzę i narzędzia, za pomocą których mogą prowadzić w pełni skuteczne rozmowy negocjacyjne. Podczas warsztatów trenerzy pokazują, jak należy przygotowywać się do ważnych rozmów negocjacyjnych oraz jak bronić się przed manipulacją ze strony kontrahentów.

Dzięki formule otwartych szkoleń uczestnicy mają możliwość prowadzenia negocjacji w optymalnych warunkach, a więc nie ze współpracownikami, ale z obcymi osobami, które również pracują w tej branży.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.