Na czym polega kierowanie projektem?

Zarządzanie projektami biznesowymi w firmie, to proces niezwykle skomplikowany. Składa się na niego wiele poszczególnych czynności, które należy wykonać w określonym czasie i w odpowiedniej kolejności.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega kierowanie projektem?

Zarządzanie projektami biznesowymi w firmie to proces niezwykle skomplikowany. Składa się na niego wiele poszczególnych czynności, które należy wykonać w określonym czasie i w odpowiedniej kolejności. Warto dlatego korzystać z gotowych metodologii zarządzania projektami. Najbardziej popularne z nich możemy poznać podczas agile szkolenia bądź szkolenia scrum.

Zadanie to można nieco sobie ułatwić rozpisując realizację projektu na poszczególne etapy. Etap pierwszy, to etap planowania, etap drugi to jego właściwa realizacja, natomiast etapem ostatnim jest ocena wykonania projektu.

Wszystko to zajmuje sporo czasu, dlatego też warto poznać sposoby, dzięki którym praca nad projektem będzie bardziej wydajna. Szkolenie project manager jest propozycją dla tych, którzy chcieliby bardziej zgłębić temat.

Od czego zależy powodzenie projektu?

To, czy projekt zostanie zrealizowany na czas oraz czy klient będzie z niego zadowolony, zależeć będzie od co najmniej kilku czynników. Jednym z najważniejszych z nich jest odpowiedni dobór zespołu do realizacji konkretnego projektu.

Przy dokonywaniu wyboru osób, trzeba zwrócić uwagę zarówno na specyfikę projektu jak i umiejętności poszczególnych pracowników. Jeżeli dany zespół sprawdził się już kiedyś przy dużym projekcie, to wcale nie znaczy, że i w kolejnym przypadku wypadnie tak samo, zwłaszcza jeżeli projekt będzie miał zupełnie inny charakter.

Lepiej z kijem czy z marchewką?

Nawet najlepszy zespół, który ma dokładnie wyznaczoną ścieżkę realizacji projektu może w pewnym momencie znaleźć się w sytuacji, w której motywacja do efektywnej pracy znacznie spadnie.

Wprawny manager projektu powinien dokładnie wiedzieć jak się w takiej sytuacji zachować. Pracownicy mają różne profile psychologiczne i różne metody motywacyjne będą na nich działać.

Niektórzy z nich mogą potrzebować przysłowiowego kija, z kolei na innych zadziała marchewka czyli korzystna stymulacja przy pomocy bodźców pozytywnych. Uczestnicząc w szkoleniach biznesowych dowiedzieć się można nie tylko jak zarządzać ludźmi, kierować projektem, ale przede wszystkim tego, jak robić to w sposób odpowiedzialny, który przyniesie rozwój firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.