Najbardziej pożądane talenty w organizacji

Osoby utalentowane, są z pewnością najlepszym kapitałem ludzkim. Jednak często możemy mieć problem z pozyskaniem osób wybitnych, które cechują się konkretnymi, zwykle wrodzonymi umiejętnościami, czasem również nie potrafimy zarządzać rozwojem pracowników lub zwyczajnie nie zauważamy potencjału, jaki drzemie w już zatrudnionych pracownikach. Jakie są talenty? Bardzo różne. Te, które mogą przydać się na najniższych szczeblach, oraz takie, które świetnie wpasują się w kierowniczą strukturę organizacji. 
zdjęcie - Najbardziej pożądane talenty w organizacji
 
Osoby utalentowane, są z pewnością najlepszym kapitałem ludzkim. Jednak często możemy mieć problem z pozyskaniem osób wybitnych, które cechują się konkretnymi, zwykle wrodzonymi umiejętnościami, czasem również nie potrafimy zarządzać rozwojem pracowników lub zwyczajnie nie zauważamy potencjału, jaki drzemie w już zatrudnionych pracownikach. Jakie są talenty? Bardzo różne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Te, które mogą przydać się na najniższych szczeblach, oraz takie, które świetnie wpasują się w kierowniczą strukturę organizacji. Wśród nich na największe wyróżnienie zasługują:

  • Talenty branżowe: mogą to być niezwykłe umiejętności matematyczne, które przydadzą się w firmach konsultingowych, uzdolnienia artystyczne pożądane w studio graficznym, niezwykła umiejętność zabawy językiem, która swoje zastosowanie znajdzie w agencjach marketingowych. Często uzdolnienia z jednej dziedziny możemy wykorzystać w każdym przedsiębiorstwie: przykładowo osoba, która ma doskonałe zdolności analityczne może przeprowadzić badanie rynku dla małej firmy rodzinnej.
  • Talenty organizacyjne. W ich skład może wchodzić świetna umiejętność zarządzania czasem i ludźmi, wprawa w rozdzielaniu zadań czy doskonała organizacja przestrzeni. Na najniższych szczeblach to właśnie te talenty są najczęściej niedoceniane: a ich posiadacze mogą okazać się wartościowymi menedżerami czy kierownikami.
  • Talenty komunikacyjne. Każdy z nas słyszał o "rekinach sprzedaży". To osoby, które potrafią sprzedać wszystko i wszystkim. Czym się cechują? Niesamowitą zdolnością perswazji, doskonałym doborem słów i argumentów oraz umiejętnościami negocjacyjnymi. Tacy pracownicy to skarb w każdej firmie, która bazuje na sprzedaży usług i produktów.

Jak zarządzać talentami? Z punktu widzenia przedsiębiorcy rozwój osób, które wykazują wyjątkowy potencjał, jest kluczowy dla dobrego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Przede wszystkim należy sobie zdawać sprawę, że każdy człowiek jest uzdolniony: musimy jednie znaleźć obszar, w którym nasz pracownik sprawuje się najlepiej, wykazuje ponadprzeciętną chęć rozwoju, a jego cechy i osobowość pozwalają na stworzenie doskonałego zaplecza do kolejnych działań w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.