Najpopularniejsze narzędzia zarządzania projektami

Zarządzanie projektami wymaga wielu umiejętności i kompetencji. Jest to element działalności firmy, dzięki któremu można skutecznie planować, organizować i kontrolować wszelkie działania. Osoba, która jest odpowiedzialna za zarządzanie projektami, musi dopracowywać wszystkie etapy realizacyjne: od planowania i rozpoczęcia, aż po testowanie i zamknięcie projektów. 

19 sierpnia 2018
zdjęcie - Najpopularniejsze narzędzia zarządzania projektami


Zarządzanie projektami wymaga wielu umiejętności i kompetencji. Jest to element działalności firmy, dzięki któremu można skutecznie planować, organizować i kontrolować wszelkie działania. Osoba, która jest odpowiedzialna za zarządzanie projektami, musi dopracowywać wszystkie etapy realizacyjne: od planowania i rozpoczęcia, aż po testowanie i zamknięcie projektów.

Na szczęście istnieją przydatne narzędzia, które pozwalają na sprawniejsze, łatwiejsze i efektywniejsze organizowanie różnych przedsięwzięć! Oto trzy najpopularniejsze, które są obecne w życiu każdego project managera.

1. Wrike - nie bez powodu jest to aplikacja, która stanowi jedno z najbardziej popularnych i lubianych narzędzi wśród osób, które zarządzają różnymi projektami. Wrike pozwala na synchronizację danych z różnymi narzędziami Google - a to w końcu te są w dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystywane. Z poziomu aplikacji możemy więc nie tylko planować poszczególne etapy projektu, ale aktualizować dane klienta na podstawie choćby skrzynki mailowej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?


Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, Prince2, szkolenia miękkie Warszawa.

2. Kanban - o tej aplikacji słyszał niemal każdy, kto zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami lub zespołem. System Kanban pozwala nie tylko na osobiste planowanie projektowe, ale również na zaangażowanie całego zespołu. Dzięki internetowej tablicy możemy zostawiać im notatki i wiadomości, tworzyć harmonogramy i opracowywać szczegółowe plany krótko i długoterminowe.

3. BaseCamp - to jedna z najstarszych aplikacji, które wykorzystywane są przez menedżerów na różnych szczeblach. Intuicyjny system pozwala na tworzenie planów i harmonogramów, podobnie jak w przypadku Kanbana, dostęp do notatek mają wszyscy zainteresowani. Aplikację można dodatkowo połączyć z innymi narzędziami: kalendarzem lub grafikiem.

Choć wszystkie z przedstawionych narzędzi są płatne, ich wykorzystanie może znacząco poprawić nasze efekty. Dzięki dostępowi różnych osób, możemy stworzyć wygodną, internetową platformę, która będzie łatwa w obsłudze i pomoże nam w zarządzaniu każdym projektem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.