Najważniejsze zasady negocjacji biznesowych

Niemal w każdej branży spotykamy się z różnymi negocjacjami: negocjujemy z naszymi współpracownikami, szefostwem a przede wszystkim z kontrahentami, klientami i dostawcami. To od naszych umiejętności i wypracowanych strategii zależy atrakcyjność ofert i umów, które podpisujemy. Jak więc negocjować skuteczniej?

Gamma - Najważniejsze zasady negocjacji biznesowych

   

  Niemal w każdej branży spotykamy się z różnymi negocjacjami: negocjujemy z naszymi współpracownikami, szefostwem a przede wszystkim z kontrahentami, klientami i dostawcami. To od naszych umiejętności i wypracowanych strategii zależy atrakcyjność ofert i umów, które podpisujemy. Jak więc negocjować skuteczniej?

  Przygotowanie do negocjacji

  Odpowiednie przygotowanie do negocjacji biznesowych jest z pewnością pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać. Znajomość ofert naszego rozmówcy oraz konkurencyjnych cen jest podstawą, która zagwarantuje nam zaproponowanie odpowiedniej - atrakcyjnej dla nas, jak i dla naszego rozmówcy - oferty. Warto również poznać dokonania kontrahenta, specyfikę działalności a nawet, jeśli jest taka możliwość, zaznajomić się z jego prywatnymi preferencjami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia z negocjacji - weź udział w negocjacyjnej grze i zdobądź praktyczne umiejętności z zakresu negocjacji. Zwiększ pewność siebie, poznaj zasady komunikacji w negocjacjach i skutecznie prowadź rozmowy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia z negocjacji.

  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie techniki sprzedaży, szkolenia dla sprzedawców.

  Zdecydowanie i pewność siebie

  To bez wątpienia dwie cechy charakteru, które pomogą nam w skutecznym prowadzeniu negocjacji. Równocześnie musimy zdawać sobie sprawę z tego, kiedy warto odpuścić i skorzystać z niewystarczająco atrakcyjnej oferty: w końcu nasz przeciwnik również w każdej chwili może zakończyć negocjacje lub wycofać się z przedstawionych ofert w momencie, gdy zda sobie sprawę, że nie jest w stanie sprostać naszym wymaganiom.

  Empatia

  Sztuka negocjacji opiera się na empatii - zdolność wczucia w czyjąś rolę jest niezwykle pomocne i pozwoli nam na wybranie odpowiedniej strategii negocjacyjnej. Szczególnie eksperci, którzy wyznają zasadę pozwolenia przeciwnikowi na wyjście z pierwszą propozycją podkreślają wagę umiejętności słuchania i wyczucia przeciwnika.

  Sztuka prezentacji

  Szczególnie prowadząc negocjacje w biznesie musimy zdawać sobie z roli naszej prezencji i efektu, jaki wywołuje komunikacja niewerbalna. Profesjonalny wygląd, nieagresywna gestykulacja i używanie fachowego języka to elementy, bez których nie mogą obyć się żadne negocjacje. W końcu ostateczna oferta zależy także - a może nawet przede wszystkim - od wrażenia, jakie zrobimy na konkurencie.

  Aby skutecznie prowadzić negocjacje biznesowe powinniśmy łączyć odpowiednią prezencję, fachowość, dyplomację i cechy charakteru. Dobry negocjator to ten, który wie kiedy odpuścić, potrafi wzbudzić zaufanie kontrahenta i stara się dojść do zadowalającego kompromisu, który wytworzy trwałe więzy biznesowe między dwoma podmiotami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.