Negatywne emocje w pracy – jak nad nimi zapanować?

Szybkie tempo życia, otaczający nas pośpiech zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, branie na swoje barki zbyt wielu obowiązków podsycanych dodatkowo trudnymi sytuacjami wpływa bardzo niekorzystnie na stan emocjonalny każdego człowieka.

zdjęcie - (the_title())


Negatywne emocje w pracy - jak nad nimi zapanować?

Szybkie tempo życia, otaczający nas pośpiech zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, branie na swoje barki zbyt wielu obowiązków podsycanych dodatkowo trudnymi sytuacjami wpływa bardzo niekorzystnie na stan emocjonalny każdego człowieka. Tego jak radzić sobie w trudnych sytuacjach z napięciem będącym często przyczyną ogromnego stresu uczy szkolenie zarządzanie stresem.

Życie w stresie a panowanie nad emocjami

Panowanie nad emocjami świadczy o dorosłości każdego człowieka. Życie w ciągłym stresie sprawia, że często nie jesteśmy w stanie zapanować nad własnymi emocjami. Wiele osób często niepotrzebnie się złości, wybucha płaczem czy też histerycznym śmiechem.

Takie zachowanie nie wygląda zbyt dobrze, zwłaszcza gdy przebywamy w swym miejscu pracy czy w doborowym towarzystwie. W związku z tym dla osób piastujących wysokie stanowiska, które to każdego dnia są narażane na stresujące sytuacje organizowane jest szkolenie jak radzić sobie ze stresem.

Zarządzanie emocjami szkolenie – czy warto wziąć udział?

Długotrwały, chroniczny stres oraz brak umiejętności radzenia sobie z emocjami mogą odbić się w pracy na kontaktach z klientami czy współpracownikami. Nienajlepsze relacje ze współpracownikami oraz szefem mogą przełożyć się na brak koncentracji oraz na słabą wydajność w pracy.

Aby nie dochodziło do takich niefortunnych sytuacji niezbędne jest szkolenie zarządzanie stresem. W kursie takim powinny brać udział wszystkie osoby aktywne zawodowo, które to są często narażone w pracy na stres.

Czego uczy zarządzanie emocjami szkolenie?

Każde profesjonalnie zorganizowane zarządzanie emocjami szkolenie zapoznaje uczestników z technikami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Trenerzy wyjaśniają co dzieję się z ludzkim organizmem, gdy znajduje się w ciągłym stresie.

Szkolenie jak radzić sobie ze stresem uczy technik, które pozwalają na kierowanie oraz panowanie nad własnymi emocjami. Ponadto uczestnicy zapoznają się z mechanizmami działania stresu i emocji oraz ich roli w życiu każdego człowieka.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.