Negocjacje w sprzedaży – umiejętność rozwiązywania konfliktów

Umiejętność skutecznego i szybkiego rozwiązywania konfliktów to cecha każdego dobrego negocjatora. Negocjacje są nieodłącznym elementem sprzedaży – pozwalają na osiągnięcie dobrych wyników sprzedaży i efektywną pracę.

Gamma - Negocjacje w sprzedaży - umiejętność rozwiązywania konfliktów

Negocjacje w sprzedaży - umiejętność rozwiązywania konfliktów


Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób radzić sobie z konfliktami podczas negocjacji i jak je wykorzystać dla własnych celów.

Negocjacje w sprzedaży  - Umiejętność panowania nad emocjami

Zdolność do zapanowania nad emocjami powinna być cechą każdego, kto chce podjąć się jakichkolwiek negocjacji. Dobry sprzedawca i negocjator powinien potrafić powstrzymywać się od reakcji powodowanych przez emocje - wybuchy gniewu, niecenzuralne słownictwo lub nieumiejętność zapanowania nad stresem to zachowania, które potrafią zepsuć nawet najbardziej udane negocjacje. Dobry negocjator potrafi pracować pod presją, umie niwelować zły wpływ stresu i nie da się sprowokować podczas rozmowy.

Negocjacje w sprzedaży  - Rozwiązywanie konfliktów i dobra atmosfera

Nierzadko dochodzi do sytuacji, kiedy pomiędzy stronami negocjacji dochodzi do konfliktu. W żadnym wypadku nie należy wtedy pozwolić, aby konflikt stał się duży i zaważył na wyniku negocjacji! Najlepiej jest jednak już od początku zapobiegać konfliktom - pomocna jest w takich sytuacjach przyjazna atmosfera negocjacji. Dobry sprzedawca, nawet jeśli nie darzy swojego rozmówcy zaufaniem lub nie przepada za nim - nie daje mu tego do zrozumienia. Dobre nastawienie do rozmówcy i stwarzanie atmosfery zrozumienia sprawia często, że rozmówca staje się bardziej skłonny do zgodzenia się na proponowane przez drugą stronę warunki lub na kupno określonego towaru.

Negocjacje w sprzedaży - Przygotowanie negocjacji w sprzedaży - bardzo istotny element rozmowy

Do negocjacji zawsze należy się przygotować! Przystąpienie do negocjacji bez wcześniejszego przygotowania w zasadzie skazuje nas na porażkę. Warto więc przemyśleć, co chcemy osiągnąć i na jakie warunki lub ustępstwa jesteśmy w stanie się zgodzić. Warto także zdecydować, jaką strategię negocjacyjną zastosujemy, oraz zebrać informacje o drugiej osobie i działalności, jaką prowadzi.

 

Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Podnieś skuteczność sprzedaży. Zwiększ swoje umiejętności negocjacyjne. Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży: Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.