Obsługa sekretariatu szkolenie

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że jednym z najważniejszych działów w każdej firmie jest jej sekretariat. Firma zatrudniająca nawet najlepszych sprzedawców nie osiągnie sukcesu, jeżeli jej wewnętrzna organizacja będzie pozostawiała wiele do życzenia. Nie ma bowiem gorszej sytuacji, niż chaos organizacyjny, w którym dokumentacja ginie, a faktury nie są wystawiane na czas

zdjęcie - (the_title())

 

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że jednym z najważniejszych działów w każdej firmie jest jej sekretariat. Firma zatrudniająca nawet najlepszych sprzedawców nie osiągnie sukcesu, jeżeli jej wewnętrzna organizacja będzie pozostawiała wiele do życzenia. Nie ma bowiem gorszej sytuacji, niż chaos organizacyjny, w którym dokumentacja ginie, a faktury nie są wystawiane na czas. Organizacja pracy to tylko jedno z zadań jakie stoi przed pracownikami sekretariatu. Do pozostałych obowiązków należą między innymi obsługa pracowników, a także reprezentowanie w kontaktach z klientami.

Osoby pracujące w sekretariacie często muszą mierzyć się z presją czasu. Z tego względu na tym stanowisku niezbędna jest umiejętność odpowiedniej hierarchizacji zadań. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, które z obowiązków muszą zostać wykonane natychmiast, a które można nieco odłożyć w czasie bez szkody dla bieżącej działalności firmy. Ważną rolę odgrywa także odpowiednia komunikacja - w tym zakresie pomocne mogą okazać się szkolenia interpersonalne dla biznesu, które można znaleźć w każdym większym mieście.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zadbaj o profesjonalną obsługę klienta, rozwój menadżerów i działu handlowego.  Zapraszamy na szkolenie - rozwój kompetencji osobistych. Zobacz też szkolenia z zarządzania, szkolenia z komunikacji Warszawa.

Szkolenie z zakresu obsługi sekretariatu powinno być obowiązkowe dla wszystkich osób planujących swoją aktywność zawodową w tym zakresie. Kluczem do sukcesu jest nieustanne podnoszenie swoich kompetencji. Wszechstronność obowiązków z jaką na co dzień spotykają się pracownicy sekretariatu niejako wymusza działania na różnych płaszczyznach. Z tego też względu program takich szkoleń jest bardzo rozbudowany i znaleźć w nim można między innymi takie elementy jak chociażby bieżąca obsługa pracy firmy, zarządzanie obiegiem dokumentów, obsługa pracowników firmy czy właściwe podejście w relacjach z potencjalnymi i aktualnymi klientami. Ważnym elementem procesu szkolenia są także warsztaty nastawione na rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, które w takiej pracy są nieuniknione. Dobre przygotowanie do pełnienia obowiązków ograniczy stres w pracy, a przez to przełoży się na jeszcze większą efektywność, za którą będą stały zyski przedsiębiorstwa.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.