Panowanie nad stresem

Wrzask, krzyk, kłótnia, obrażenie się, nieracjonalność i podejmowanie nieobiektywnych decyzji – to wszystko są skutki braku umiejętności panowania nad stresem. Niestety zaś stres jest w każdej większej firmie czy przedsiębiorstwie, zaś nieumiejętność radzenia sobie z nim może nawet doprowadzić do upadku firmy

zdjęcie - Panowanie nad stresem

 

Wrzask, krzyk, kłótnia, obrażenie się, nieracjonalność i podejmowanie nieobiektywnych decyzji - to wszystko są skutki braku umiejętności panowania nad stresem. Niestety zaś stres jest w każdej większej firmie czy przedsiębiorstwie, zaś nieumiejętność radzenia sobie z nim może nawet doprowadzić do upadku firmy. A zatem jako szefowie czy managerowie zdecydowanie powinniśmy nauczyć się radzenia sobie ze stresem. Warto także dodać, że ta umiejętność na pewno jest również przydatka, jeśli dopiero stoimy u progu swoich karier. Wówczas bowiem pomoże nam łatwo wspiąć się na szczyt.

Zajrzyj w głąb siebie

Na początek warto poszukać przyczyn takiego a nie innego reagowania na stres w sobie. Oczywiście takie przyczyny są często trudne do wyeliminowania, niemniej jednak dają naprawdę długotrwałe efekty. Warto także z jednej strony być zdeterminowanym i samemu szukać rozwiązania problemu, jednak z drugiej - nie zaszkodzi także pomoc specjalisty jak np. coachów czy trenerów biznesowych. Oni pomogą nam na przeróżnych szkoleniach i spotkaniach poznać nasz charakter, nasze silne strony i słabości oraz dobiorą do tego odpowiednie sposoby radzenia sobie ze stresem. Możemy się od nich także dowiedzieć, w jaki sposób efektywnie zarządzać zespołem oraz łagodzić konflikty w nim zaistniałe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Rozejrzyj się wokoło

Pamiętajmy także, że bardzo duży wpływa na nas ma nasze otoczenie. Spójrzmy zatem, czy na pewno otaczamy się ludźmi, którzy nam pomagają, wspierają nas. Ponadto warto zwrócić uwagę na cały nasz styl życia - czy uprawiamy jakąś aktywność fizyczną, czy dobrze się odżywiamy, regularnie śpimy. Wbrew pozorom to wszystko ma bardzo duże znaczenie. A przede wszystkim zaś liczy się to, czy żyjemy samą pracą, czy też mamy jakąś pasję, która pomoże nam odstresować się po powrocie z pracy.

W czterech ścianach biura

Nie należy także lekceważyć wystroju biura. Jeśli nasze miejsce pracy wygląda jak więzienie, to nie łudźmy się - nikomu nie będzie się tu przyjemnie i efektownie pracowało. Trzeba zatem zadbać o ciekawe warunki pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.