Piramida diltsa

Jedną z najważniejszych potrzeb w życiu każdego człowieka jest potrzeba akceptacji przez społeczeństwo. Jednostki, które z jakiś względów zostają przez społeczeństwo odrzucone, szybko lądują na marginesie i popadają w patologię. Warto więc nieustannie zabiegać o tą akceptację. Jednak jak mówi pewne powiedzenie – apetyt rośnie w miarę jedzenia – niektórym nie wystarcza sama akceptacja. 
zdjęcie - (the_title())
 
Jedną z najważniejszych potrzeb w życiu każdego człowieka jest potrzeba akceptacji przez społeczeństwo. Jednostki, które z jakiś względów zostają przez społeczeństwo odrzucone, szybko lądują na marginesie i popadają w patologię. Warto więc nieustannie zabiegać o tą akceptację. Jednak jak mówi pewne powiedzenie - apetyt rośnie w miarę jedzenia - niektórym nie wystarcza sama akceptacja.

Domagają się oni ze strony środowiska aplauzu i podziwu
. Któż by nie chciał znaleźć się na takim piedestale popularności? Chyba każdy by chciał. Dlaczego więc tak niewielu się to udaje? Cała tajemnica może tkwić w uświadomieniu sobie własnego systemu funkcjonowania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

Rozwój w obszarze zawodowym

Podstawą do osiągnięcia sukcesu, a co za tym idzie, pewnego prestiżu w życiu zawodowym jest nieustanny rozwój. Jednak by mieć możliwość takiego rozwoju warto uświadomić sobie pewne mechanizmy sterujące procesami funkcjonowania człowieka. W ciekawy sposób przedstawia to między innymi Piramida diltsa.

Można tu wyróżnić dwie główne części, a mianowicie sferę uświadomioną oraz nieuświadomioną. Ta pierwsza, to kwestie, z których większość osób zdaje sobie sprawę w codziennym życiu.
 
Na nasze codzienne wybory i podejmowane decyzje ogromy wpływ ma chociażby środowisko w jakim się funkcjonuje, konkretne zachowanie czy też posiadane umiejętności. Warto zwrócić jednak uwagę również na drugą część piramidy, czyli na elementy nie do końca uświadomione. Zaliczają się do nich: przekonania, tożsamość oraz misja.

Kompleksowe zrozumienie wszystkich elementów oraz połączenie ich w spójną całość odwdzięczy się łatwiejszym rozumieniem procesów zachodzących w życiu człowieka, w tym samym ułatwi jego rozwój.

Szkolenia z rozwoju osobistego i HR

Powyższe zagadnienia mogą się na pierwszy rzut oka wydawać nieco skomplikowane. Każdy, kto głębiej chciałby zgłębić ten temat może skorzystać z oferty szkoleń HR. Przeznaczone są one dla wszystkich chętnych, nie tylko dla kadry zarządzającej czy coach'ów. Otwarte szkolenia organizowane są na terenie całego kraju.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.